Niemałe stadko kotów, którym trzeba pomóc

Wsparły 133 osoby
684 zł (27,36%)
Brakuje jeszcze 1 816 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 19 Grudnia 2017

Zakończenie: 05 Września 2018

Trzydzieści kotów w jednym stało domu…
… o dziwo nie przeszkadzając w tym zbytnio nikomu. Pewnie pomyślicie – cóż, domy tymczasowe bywają faktycznie przepełnione… ale nie, owa przyjazna futrzanym gościom posesja nie była pod opieką żadnej fundacji ani stowarzyszenia – niestety.

Pewna Pani o miękkim i dobrym sercu spotkała na ulicy potrzebujące pomocy koty i nie zastanawiając się długo, zaniosła je do własnego domu, dzieląc się z nimi wszystkim, co miała. Niestety, nie stać jej było na kastrację i sterylizację tych kilku przybłąkanych bezdomniaczków, a zatem dość szybko podopieczni odwdzięczyli się troskliwej opiekunce powiększając stadko, aż rozrosło się do imponującej liczby ponad trzydziestu kotów.

Na szczęście udało się pomóc opiekunce wdzięcznego stadka i dobrzy ludzie zasponsorowali kastrację i sterylizację czworonogów, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy przyjaznego domu odetchnęli z ulgą, że nie trzeba będzie jeszcze bardziej się gnieść.

Z czasem kolejne koty znajdowały domy – ich opiekunka bowiem nie sprowadza dbania o koty do zapewnienia im schronienia, przeciwnie, socjalizuje je i całe stadko jest naprawdę zdumiewająco dobrze wychowane, garnąc się do odwiedzających ludzi, domagając pieszczot, zabaw i przysmaków. „Dobrze nam tu – mówią ich kocie oczy – ale gdybyśmy mogli znaleźć miejsce, w którym byłoby nas mniej niż pół tuzina, to bylibyśmy bardzo wdzięczne”. Obecnie w „gościnie” przebywa dwa tuziny kotów, mamy jednak nadzieję, że część z nich znajdzie swoje nowe domki.

Fundacja Felineus chce włączyć się w pomoc opiekunce i jej futrzanemu stadku. Na pewno będziemy próbowali znaleźć nowe domki kociakom, ale chcemy również doraźnie pomóc kotom – opłacić szczepienia, odrobaczenia, odpchlenia, regularną opiekę weterynaryjną i dobrej jakości karmę, która na pewno podniesie ich komfort życia.

Nieczęsto zdarza się, by ktoś zaopiekował się kotami i nie poddawał się mimo niesprzyjających okazji – jeśli podobnie jak my wierzysz, że i koty, i ludzie zasługują na wsparcie, opiekę i szansę na lepsze życie, podziel się choć kilkoma złotymi, które przeznaczymy na to milutkie, acz potrzebujące pomocy człowieka, stadko...

Pomogli

Ładuję...

Organizator
48 aktualnych zbiórek
270 zakończonych zbiórek
Wsparły 133 osoby
684 zł (27,36%)
Brakuje jeszcze 1 816 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość