Długie tygodnie cierpienia Kuby

Zbiórka zakończona
Wsparło 39 osób
1 372 zł (27,44%)

Rozpoczęcie: 12 Maja 2020

Zakończenie: 1 Lipca 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
17 Maja 2020, 23:56
Długie tygodnie cierpienia Kuby.

Dalej nie możemy się nadziwić, ile Kuba musiał się nacierpieć, aby w końcu trafić na stół operacyjny i poczuć ulgę. Lata zaniedbań spowodowały, że w jego pęcherzu moczowym powstał olbrzymi kamień, który go blokował i naciskał na inne narządy wewnętrzne. Weterynarz, który go operował stwierdził, że takiego dużego kamienia w pęcherzu jeszcze nigdy nie widział!

Gdy do nas trafił, jego stan był fatalny. Pies nie zachowywał się naturalnie, miał krwiomocz, widać było, że jego gehenna trwa długo, a on sam bardzo cierpiał. Dzięki pomocy wolontariuszek, udało się zakończyć jego ból!

Po kilku miesiącach olbrzymiej katorgi ten wspaniały pies może w końcu cieszyć się życiem!

Pies nadal wymaga intensywnej rehabilitacji, weterynaryjnej karmy i zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie finansowe.

Kubuś jest wspaniałym psem, radosnym, kochającym ludzi. Ma około 6-7 lat, jest w typie owczarka, waży 25 kg, jest wykastrowany. Ma olbrzymie pokłady energii dlatego najlepiej odnajdzie się w aktywnej rodzinie. Nie wiemy ile czasu błąkał się po gminie Pokój, nie wiemy czy miał kiedykolwiek swoją rodzinę, ale wiemy, że zasługuje na miłość swojego człowieka!

Operacja i leczenie Kubusia będzie kosztować około 1500 zł. Specjalistyczna karma będzie kolejnym sporym obciążeniem, bo będzie nas kosztować około 300 zł miesięcznie. Tylko ona ograniczy ryzyko nawrotu jego schorzenia w przyszłości. Część kwoty za operację pokryje Urząd Gminy Pokój, jednak to kropla w morzu potrzeb. Z zebranych dotąd środków nie starczy nawet na opłacenie weterynarza, a co dopiero jego karmienie. Dług rośnie, a nasze konto świeci pustkami. Pomóżcie nam zapewnić mu lepszą przyszłość.

Szukamy również wspaniałego domku dla tego chłopaka. Jutro czeka go wizyta kontrolna u weterynarza, który oceni jak dochodzi do siebie po zabiegu. Jeżeli wszystko będzie w porządku to rozpoczniemy procedury adopcyjne.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kubus-pokoj

Więcej informacji pod numerem telefonu 77 550 77 40 lub 725 892 044

Pokaż wszystkie aktualizacje

13 Maja 2020, 19:07
Koniec bólu

Na szczęście niezwykle skomplikowana operacja Kubusia przebiegła bezproblemowo, a chłopak dochodzi do siebie. Lekarze powiedzieli, że jeszcze nigdy w życiu nie widzieli tak wielkiego kamienia w pęcherzu moczowym! Kamień został usunięty i wykonano kastrację. Parametry wątrobowe i nerkowe są dość dobre jak na jego długotrwałe cierpienie. Kubuś czuje się nieźle i przebywa u Pani Marii Kołodziejek. Trzeba mieć ciągle na niego oko, bo to niezły uciekinier. ‍♂️

No i to tyle z dobrych wiadomości. Niestety Kubuś do końca życia będzie musiał jeść specjalnie dobraną karmę, aby uniknąć powstawania kamienia w przyszłości. Nawet ze specjalną karmą nie ma 100% pewności, że uda się tego uniknąć.

W poniedziałek mamy kolejną wizytę w lecznicy - damy znać jak z jego powrotem do zdrowia! ‍⚕️

W sobotę otrzymaliśmy informację od wolontariuszek, że w gminnym kojcu w Pokoju przebywa śliczny psiak, który od kilku dni w moczu ma ślady krwi. Miejscowy lekarz weterynarii nie miał możliwości dokładnej diagnozy i polecił wizytę w wyspecjalizowanym gabinecie. Opiekunki psa szukały u nas pomocy w diagnozie i leczeniu, a my nie mogliśmy ich zawieść! 💪

Dziś rano chłopak pojechał na badania do Lecznicy na Wiejskiej w Opolu. Badanie USG nie pozostawiło wątpliwości. W pęcherzu moczowym Kubusia jest prawie 5 CM KAMIEŃ! 

To on był powodem krwawienia. Nawet nie możemy sobie wyobrazić, jak straszliwie cierpiał. Lekarze z Lecznicy stwierdzili, że chłopak musi być pilnie operowany, bo wielkość kamienia może powodować kolejne uszkodzenia. Znaleźli najszybszy możliwy termin - czyli dzisiejsze popołudnie! Jeżeli stan Kubusia pozwoli, to zostanie także wykastrowany.

Koszt operacji, diagnostyki i leczenia w Lecznicy to minimum 1500 zł. Ponadto po operacji Kubuś będzie na specjalnej diecie, więc koszt jego powrotu do zdrowia znacznie urośnie...

W związku z tym, że jeszcze będzie sporo brakowało do zebrania kwoty za leczenie i specjalistyczną karmę, prosimy o wpłaty na Kubusia i udostępnienia. Po operacji chłopak trafi awaryjnie do niezawodnej Marii Kołodziejek 😇 Już się rozglądamy za domem tymczasowym, a najlepiej stałym dla tego wspaniałego, odważnego psiaka.

Kubuś potrafi wykonywać podstawowe komendy, świetnie radzi sobie z jazdą autem, jest pozytywnie nastawiony do ludzi. Jego wiek to około 7 lat. Kontakt w przypadku Domu tymczasowego lub adopcji: 725 892 044. 🐕👨‍👩‍👧‍👦

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
6 zakończonych zbiórek
Wsparło 39 osób
1 372 zł (27,44%)