Towarzystwo Ochrony Zwierząt

Towarzystwo Ochrony Zwierząt

Reprezentant Michał Kucharski

E-mail biuro@toz.com.pl

Telefon +48775507740

Lokalizacja Brzeg, opolskie

Towarzystwo Ochrony Zwierząt - zmieniamy świat zwierząt na lepsze. 

Towarzystwo Ochrony Zwierząt zostało założone 16 sierpnia 2019 r. przez grupę znajomych. Działalność Towarzystwa skupia się przede wszystkim na podejmowaniu interwencji, wszędzie tam, gdzie dochodzi do znęcania się nad zwierzętami. Nie ograniczamy się jednak tylko do podejmowania samych interwencji.

Zdecydowana większość członków stowarzyszenia ma olbrzymie doświadczenie, dlatego doradzamy innym organizacjom, w jaki sposób skuteczniej ścigać i wykrywać sprawców przestępstw i wykroczeń przeciwko zwierzętom. Edukujemy. Kontrolujemy władze lokalne z ich działalności w stosunku do zwierząt. Ściśle współpracujemy z policją i innymi instytucjami rządowymi i jednostkami administracji zespolonej. Prowadzimy adopcję zwierząt. Realizujemy wizyty przedadopcyjne i poadopcyjne. Zarówno własne, jak i na zlecenie innych organizacji pozarządowych, które nie mają swojego przedstawicielstwa w regionie.

Wszędzie tam, gdzie potwierdzamy fakt znęcania się nad zwierzętami, kierujemy sprawy do organów ścigania. Pomimo tego, że stowarzyszenie istnieje stosunkowo krótko, udało nam się przeprowadzić prawie 100 interwencji. Skierowaliśmy do organów ścigania kilkadziesiąt zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dzięki naszym staraniom do sądu trafiło kilkanaście wniosków o ukaranie za m.in. brak wody u zwierząt, zbyt krótkie łańcuchy, brak nadzoru nad zwierzętami (uciekające psy z posesji) oraz kilka aktów oskarżenia wobec sprawców przestępstw.

Już na samym początku działalności nawiązaliśmy ścisłą współpracę z kancelarią adwokacką, która reprezentuje Towarzystwo w sądach. Dzięki temu, możemy jeszcze szybciej i skuteczniej wykrywać i ścigać sprawców przestępstw i wykroczeń przeciwko zwierzętom.

Pomogli

Ładuję...