Malutka suczka po wypadku, z chorym sercem!

Zbiórka zakończona
Wsparło 131 osób
7 152,61 zł (71,52%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 16 Maja 2024

Zakończenie: 15 Czerwca 2024

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Nela trafiła do lecznicy po wypadku, ze złamaną łapką. To mikrosunia, waży 3 kg. Przy badaniu lekarka usłyszała szmer, po konsultacji kardiologicznej okazało się że Nela ma wrodzoną wadę serca, przetrwały przewód tętniczy Botalla.

To patologiczne naczynie funkcjonuje w życiu płodowym i dzięki temu nieczynne płuca w macicy są omijane przez krew. Przewód tętniczy zamyka się wraz z samodzielnym rozpoczęciem oddychania przez zwierzę po urodzeniu się. U niej się nie zamknął. 

Badania wykazały, że doszło do złamania w 1/3 dalszej kości udowej. Jego kość w miejscu przełomu ma niespełna 6 mm. Dlatego możliwe było zastosowanie tylko najmniejszego rozmiaru wszczepów.

Dzięki zespołowi anestezjologów udało się przeprowadzić operację złamanej łapy bezpiecznie mimo niewydolności serca. Suczka ma założoną tytanową płytkę i 6 wkrętów.

Aby Nela mogła żyć długo, bez powikłań - trzeba zoperować także serce. Dwie specjalistyczne operacje wiążą się z ogromnymi kosztami. Nie wyobrażamy sobie jednak odmówić tej suczce pomocy. Wierzymy, że wspólnymi siłami pomożemy jej wrócić do zdrowia i znaleźć wspaniały dom na zawsze. 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
232 zakończone zbiórki
Wsparło 131 osób
7 152,61 zł (71,52%)
Adopcje