Uratuj lamparty perskie przed wyginięciem!

Wsparły 43 osoby
1 313 zł (0,37%)
Brakuje jeszcze 348 687 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 15 Kwietnia 2021

Zakończenie: 15 Lipca 2023

Uratuj Lamparty Perskie przed wyginięciem! 

#LampartywPoznaniu


Lamparty Perskie to piękne i niezwykłe zwierzęta. Niestety, przez ludzkie działania zagrożone są wyginięciem, a na świecie żyje zaledwie ok. 1000 osobników! Główne źródło ich cierpienia stanowi kłusownictwo oraz wycinka lasów, w których mieszkają. 

Już dziś możesz pomóc im przetrwać razem z Don Vittorio Foundation!

O akcji

Fundacja Don Vittorio otrzymała akredytację do programu reintrodukcji Lamparta Perskiego, który polega na rozrodzie młodych lampartów, a następnie wypuszczeniu ich do naturalnego środowiska. Nasze Centrum Reintrodukcji będzie jedynym takim ośrodkiem w Europie! Umożliwi ono przeprowadzenie całego procesu w sposób bezpieczny i komfortowy dla zwierząt, jednak obecnie wymaga rozbudowy, a także odpowiedniego wyposażenia. Po spełnieniu tych warunków, trafi do niego para lampartów perskich, która czeka w zagranicznym zoo na przyjazd do ośrodka. Aby cała akcja mogła odnieść sukces należy na pierwszym miejscu stawiać komfort zwierząt. Wtedy lamparty dostaną szansę na zamieszkanie na wolności, w swoim naturalnym środowisku.

Centrum reintrodukcji 

Don Vittorio Foundation buduje w poznańskim ZOO Centrum Reintrodukcji Lamparta Perskiego, czyli miejsce gdzie mogą bezpiecznie się rozmnażać oraz przystosowywać do życia na wolności. Proces reintrodukcji ma na celu ponowne wprowadzenie gatunku na obszar, gdzie wcześniej występował. W przypadku naszych lampartów jest to Kaukaz, gdzie żyje dziś zaledwie kilka osobników tego gatunku. Po zakończeniu programu Lamparty zostaną przewiezione właśnie tam i wypuszczone na wolność. Jest to jedyny taki ośrodek w Europie!

Na co zbieramy? 

Potrzebujemy środków na dokończenie budowy Centrum Reintrodukcji  oraz specjalistyczny sprzęt weterynaryjny. Cała akcja wymaga dużych nakładów, ze względu na bezpieczeństwo i komfort zwierząt, a także obostrzenia nałożone przez twórców programu.

Udostępnij informację swoim znajomym - razem możemy więcej!

#LampartywPoznaniu

Odwiedź naszą stronę: www.donvittoriofoundation.org

Zapraszamy do kontaktu: 

office@donvittoriofoundation.org 

Załączniki

Organizator
3 aktualne zbiórki
3 zakończone zbiórki
Wsparły 43 osoby
1 313 zł (0,37%)
Brakuje jeszcze 348 687 zł
Wesprzyj