Świerzb, zapalenie skóry, inwazja kleszczy. A jeszcze są tacy, którzy chcieliby Jonasza zabić

PILNE!
12 dni do końca
Wsparło 331 osób
6 306,50 zł (78,83%)
Brakuje jeszcze 1 693,50 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 12 Marca 2019

Zakończenie: 31 Marca 2019

Oto Jonasz. Jonasz ma około roku i jest jenotem. Drapieżnikiem, krewnym naszego domowego psa. Być może potomkiem jakiegoś uciekiniera z radzieckiej fermy, a może zbiegiem z polskiej hodowli? Jest też cierpiącym zwierzęciem, które bardzo potrzebuje pomocy.

Jonasza nikt nam nie przywiózł ani nie zgłosił. Jonasz przyszedł sam na nasz folwark w Szczedrzykowicach, gdzie mieszkają ocalone zwierzęta. Osłabiony, wycieńczony, całkowicie bezradny. Zdany na łaskę bądź niełaskę ludzi.

Jonasz natychmiast został przewieziony do kliniki i cały czas tam przebywa. Lekarze robią co w ich mocy, by Jonaszowi pomóc.

W karcie leczenia czytamy: "Młody jenot z zaawansowanym świerzbowcem, silne zapalenie skóry na dużej powierzchni. Obfite zakleszczenie."

Zostało wdrożone leczenie farmakologiczne i mamy nadzieję, że to młode zwierze wygra walkę o własne życie.

Leczenie Jonasza będzie wielomiesięczne więc i koszty będą duże.

Jenoty to dzikie zwierzęta, postrzegane u nas jako szkodniki, a co za tym idzie, nie budzą litości. Już otrzymaliśmy wiadomości, że powinno się go zabić.

Fundacja jest od pomocy zwierzętom, a nie od ich uśmiercania. Jenot odczuwa ból tak samo, jak pies czy kot. I jak każde cierpiące zwierze, powinien pomoc otrzymać. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy jedyną pomocą, jaką można okazać zwierzęciu, to eutanazja. Jednak w przypadku Jonasza, wedle lekarzy prowadzących, nie ma ku temu podstaw.

Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć leczenie Jonasza - będziemy bardzo wdzięczni.

To już kolejne, dzikie zwierze, które przyszło na nasz folwark, będąc w bardzo złej kondycji. W czerwcu 2018 roku znaleźliśmy w stajni chorą lisiczkę. Ona również, dzięki Wam, otrzymała pomoc. Wielomiesięczne leczenie przyniosło bardzo dobre efekty. Lisiczka ze względu na swoje kalectwo (brak tylnej łapki, najpewniej w wyniku kontaktu z wnykami), zamieszkała w zaprzyjaźnionym ośrodku gdzie niezmiennie jest otoczona troskliwą opieką.

Organizator
18 aktualnych zbiórek
64 zakończone zbiórki
12 dni do końca
Wsparło 331 osób
6 306,50 zł (78,83%)
Brakuje jeszcze 1 693,50 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość