Lorcia – zagłodzona suczka zabrana z ulicy

Zbiórka zakończona
Wsparły 42 osoby
1 107,90 zł (110,79%)

Rozpoczęcie: 13 Maja 2016

Zakończenie: 6 Czerwca 2016

Godzina: 02:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Lorcia to suczka, która walczyła o przetrwanie na jednej ze świętokrzyskich wsi. Szła sobie chodnikiem wzdłuż drogi, mijali ją ludzie i samochody. Nikt się nie zatrzymał, nikt nie pomógł. Wtedy zauważyła ją przejeżdżająca wolontariuszka. Nie mogła uwierzyć, że tak osłabiona psinka jest jeszcze w stanie iść o własnych siłach.

Wiedziała, że nie można jej tam zostawić. Podjęła szybką decyzję o uratowaniu Lorci. Sunia bała się podejść, jednak głód okazał się zbyt silny i skusiła się na jedzenie. Suczka przez ponad tydzień czekała w kojcu, aż uda się znaleźć dla niej dom tymczasowy, co nie sprzyjało jej powrotowi do zdrowia. Obecnie Lorcia jest w domu tymczasowym we Wrocławiu i tam będzie dochodziła do siebie. Okazało się, że to bardzo miła i przytulaśna sunia. Lubi zabawy i spacerki. Trudno określić jej wiek, jednak na podstawie jej zachowania i ogólnej kondycji szacujemy, że może mieć około 5-8 lat. Niestety, zęby suczki są w tragicznym stanie; są połamane i pościerane. W dniu znalezienia ważyła nieco ponad 10 kg, docelowo powinna ważyć około 15 kg.

Potrzebujemy wsparcia w utrzymaniu Lorci. Sunia musi dostawać karmę wysokobiałkową, żeby nabrać wagi. Potrzebna będzie wizyta u specjalisty, który zajmie się zębami suczki. Jej skóra też nie jest w zbyt dobrym stanie. Za jakiś czas niezbędne będą szczepienia oraz sterylizacja. Prosimy Was, okażcie naszej podopiecznej odrobinę troski! Ona naprawdę bardzo jej potrzebuje.

 
Wsparły 42 osoby
1 107,90 zł (110,79%)