Magnat - kaleka. Ból albo igła

Wsparło 98 osób
4 240 zł (84,8%)
Brakuje jeszcze 760 zł

Rozpoczęcie: 11 Sierpnia 2022

Zakończenie: 31 Października 2022

Godzina: 23:59

19 Sierpnia 2022, 08:51
Magnat po pierwszej operacji

Magnat przeszedł pierwszy etap leczenia.

Odbyła się rozległa operacja na słabszym biodrze oraz zabieg obustronnej pectimectomii.

Magi długo był w narkozie, stracił dużo krwi. Zaraz po operacji otrzymał kroplówki i leki wzmacniające.

Powoli dochodzi do siebie.

Był już na pierwszych, krótkich spacerach.

Kochani dziękujemy za trzymane kciuki za chłopaka. Prosimy o udostępnianie zbiórki, abyśmy mogli z Waszym wsparciem opłacić leczenie Magnata.

Na zdjęciach: Magnat w narkozie, pierwszy spacer i długie cięcie.

„Jaki piękny szczeniak. Cudowny. Śliczny. Ja go chcę. Jak pięknie umaszczony. Chętnie zaadoptuję jeśli nie pojawią się właściciele.” To wybrane komentarze pod zdjęciem Magnata na FB.

Gdy psiak pojawił się 15 lipca 2022 r. w schronisku Azorek w Obornikach ludziska oszaleli. Jego jedno zdjęcie wstawione na FB i po kilku godzinach ponad 700 udostępnień i ok. 30 komentarzy. Faktycznie jest piękny, młodziutki, ma ok. 6-7 miesięcy, grzeczny o dobrym charakterze. Niestety jego słabe kości i krzywe łapy bardzo utrudniają mu chodzenie. Każdy krok sprawia mu ból. Tył ma bardzo chwiejny.

Magnat, możliwe, że „produkt” pseudohodowli, możliwe, że kupiony za przysłowiowe pięćset, okazał się psem wadliwym. Maluch bardzo słabo trzyma się na nogach. Przód silny, tył koślawy, utykający.

Szczeniak  szybko się męczy, mało biega. Po badaniu klinicznym i RTG okazało się, że jego układ kostny jest źle rozwinięty i pomimo młodego wieku już widoczne są zwyrodnienia stawów. Magnat jest niedożywiony, nie dostawał właściwego pokarmu dla dużych, szybko rozwijających się psów. Ma źle wykształconą kość udową, dysplazję obu stawów biodrowych. W stawach kolanowych ma zwyrodnienia i stan zapalny. Podczas badania klinicznego dzielny Magnat wył z bólu, tak bardzo bolą go kolana. Żeby tego wszystkiego było mało, widać też nieprawidłowości w ostatnim odcinku kręgosłupa.

Medycyna weterynaryjna nie ma możliwości naprawy magnatowych łap, wymiany na pełnosprawne, ale może pomóc mu poprawić komfort życia. Magnat dostał suplementy i witaminy dla rosnących, dużych psów oraz leki uśmierzające ból. Łapki mniej bolą, zatem można ćwiczyć chodzenie i wzmacniać mięśnie. Po badaniach krwi i EKG został zakwalifikowany do kolejnego etapu leczenia. Czekają go przynajmniej dwie operacje w stawach biodrowych i kolanowych.

Magnat jest wspaniały, przekochanym psem, pojętnym i grzecznym. Pomóżmy mu żyć bez bólu. Bardzo prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na operacje Magnata. Gdyby każdy, kto udostępnił zdjęcie Magnata wpłacił 10 zł, mielibyśmy kwotę wystarczającą na całe zaplanowane leczenie. Gorąco prosimy o pomoc.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 98 osób
4 240 zł (84,8%)
Brakuje jeszcze 760 zł