Munio i jego rodzina

Zbiórka zakończona
Wsparło 39 osób
470 zł (52,22%)

Rozpoczęcie: 26 Października 2015

Zakończenie: 22 Stycznia 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Muniek został znaleziony na jednym z piotrkowskich podwórek. Historia jego jest bardzo smutna.
 


Nikt nie wiedziałby, gdzie znajduje się ten piękny maluch wraz z rodziną gdyby nie jego brat, który w ostatnich minutach swojego krótkiego życia wyszedł z bramy posesji na ulicę. Tam w stanie agonalnym został znaleziony przez młodą dziewczynę która, nie pozostała obojętna na widok umierającego kotka i natychmiast powiadomiła Fundację. Temu maluszkowi nie udało się pomóc. Było już za późno… Zmarł na rękach wolontariuszki.


Rozpoczęliśmy jednak poszukiwania rodziny, z której mógł pochodzić ów kotek. Trafiliśmy na podwórko zamieszkane przez kolejne dwa maluchy i dwie dorosłe kotki. Z rozmowy z mieszkańcami posesji okazało się, że to z tej kociej rodzinki wyszedł maluszek, który umarł samotnie na ulicy.
 

 

Ponieważ posiadaliśmy wolne miejsce w domu tymczasowym zabraliśmy z podwórka jednego z pozostających tam maluszków, który również wyglądał na chorego. Dla pozostałych kotów podarowaliśmy styropianowe budy, do których zwierzęta momentalnie się wprowadziły. 

 

 

Muniek wymaga „odgruzowania” i leczenia. Trafił do nas z ogromnym brzuszkiem wskazującym na zaawansowana robaczycę oraz początkami kociego kataru i świerzbowcem usznym. Na podwórku zostały jeszcze dwie kotki i drugi maluszek, którego z czasem także planujemy zabrać pod swoja opiekę, a kocicie zamierzamy wykastrować. Obie kotki mają uszkodzone po jednym oku, które podczas zabiegu kastracji usuniemy i zaszyjemy oczodół, by nie wdawał się stan zapalny i infekcje.

 


Co sfinansujemy za zgromadzone fundusze:

- leczenie świerzbowca usznego kociąt,

- leczenie kociego kataru,
- badania krwi wykluczające inne, poważne schorzenia,
- odpchlenie, odrobaczenie, szczepienie,
- kastracje dwóch dorosłych kocic oraz usunięcie nieczynnego oka,
- opiekę weterynaryjną po zabiegach chirurgicznych.


Bardzo prosimy o wsparcie finansowe, z którego pokryjemy koszty opieki weterynaryjnej nad całą rodziną Muńka! Maluchy wyleczymy i podarujemy im ciepły kąt. Dorosłym kocicom zapewnimy lepszy komfort życia w miejscu ich bytowania.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
9 aktualnych zbiórek
109 zakończonych zbiórek
Wsparło 39 osób
470 zł (52,22%)