Fundacja Miasto Kotów

Fundacja Miasto Kotów
12 Stałych Pomagaczy
Michał Nowak
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo

Reprezentant Dagmara Roszkowska

E-mail kontakt@miastokotow.pl

Telefon 790791314

Lokalizacja Piotrków Trybunalski, łódzkie

Fundacja Miasto Kotów powstała w celu niesienia pomocy zwierzętom, poprawy warunków ich bytowania oraz walki z bedomnością.

Podstawowym aspektem działalności FMK jest tworzenie i prowadzenie tzw. domów tymczasowych, które są alternatywą dla przepełnionych schronisk dla zwierząt. Wszystkie koty przebywające pod opieką Fundacji mieszkają w domach członków i wolontariuszy. 

Dzięki troskliwej opiece tymczasowych opiekunów i ich rodzin, dochodzą do zdrowia, socjalizują się, uczą domowych odgłosów, obcowania z ludźmi i innymi zwierzętami.

FMK wspiera również społecznych opiekunów kotów (tzw. karmicieli) w prawidłowej opiece nad kotami wolno żyjącymi. Pomaga im w sterylizacji i kastracji, leczeniu oraz budowaniu domków dla kotów.

Dodatkowo Fundacja prowadzi działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz projekty popularyzujące prawidłową opiekę weterynaryjną i behawioralną nad zwierzętami domowymi.

Praca wykonywana dla podopiecznych Fundacji jest całkowicie charytatywna i dodatkowa, poza obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi, a działalność opiera wyłącznie na wolontariacie i wsparciu darczyńców.

Fundacja posiada wolontariuszy i domy tymczasowe w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Tomaszowie Mazowieckim.

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Na jej działania statutowe związane z pomocą kotom można przekazywać darowiznę w formie 1% podatku dochodowego. 

Szczegółowe cele statutowe i formy realizacji:
Statut organizacji

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

15 zł

Koci Rodzice

20 zł

Siwy

20 zł

Monika

Pokaż więcej

12 Stałych Pomagaczy
Michał Nowak
10 zł miesięcznie