Beza potrzebuje Waszych wpłat by wygrać z nowotworem i przeżyć chociaż dwa lata!

Wsparło 427 osób
15 450 zł (100%)

Rozpoczęcie: 22 Grudnia 2021

Zakończenie: 27 Marca 2022

Godzina: 13:37

Serce nam pęka, ale Beza odeszła. Nastąpiło nagłe pogorszenie choroby,  przrzut nowotworowy wielkości grejpfruta uciskał na organy wewnętrzne, wątroba zniszczona, żołądek też. Musieliśmy wszyscy zgodnie podjąć decyzję o eutanazji ;( Niech spoczywa w pokoju malutka. Dziękujemy Państwu za wsparcie, w następstwie którego udało się wywalczyć przynajmniej kilka miesięcy życia. Wszyscy płaczemy, że stało się najgorsze, lecz choroba nowotworowa to właśnie do siebie ma - że są nagle momenty polepszenia lub gwałtownego pogorszenia.  Opłaciliśmy wszyskie zaległe faktury, ewentualne nadwyżki kosztów przeznaczymy na cele statutowe naszej Fundacji, w tym - w porozumieniu - z Panią Joanną, która opiekowała się Bezą - na pomoc Schronisku w Szczecinku.

***

Opłaciliśmy zaległe faktury za leczenie Bezy, 08.04.2022r. zakupiliśmy dla Schroniska w Szczecinku maty dezynfekcyjne za kilka tysięcy złotych. Oto zdjęcia pierwszego z zamówień:

***

Za uzbierane środki pomogliiśmy też innemu labradorowi, Wedze. Opłaciliśmy faktury za kilka tysięcy.

Oto jej historia:

Postawmy wspólnie Wegę „do pionu”.

Tak dawno nie pisaliśmy o naszej podopiecznej Wedze, że pewnie już zapomnieliście o niej, a niektórzy być może w ogóle o niej nie słyszeli. Otóż Wega to jeden z tych psów, które zły los dotknął najmocniej. Przez lata zsyłał on na nią kolejne schorzenia począwszy od guzów na całym ciele, zaawansowanego świądu, nużycy, grzybicy, świerzbu w uszach, aż po anemię, pasożyty wewnętrzne, choroby odkleszczowe i zwyrodnienie kręgosłupa. Gdy dodamy do tego fakt, że sunia była bezdomna, to otrzymujemy kompletny obraz psiego dramatu. Jednak cudownym trafem Wega znalazła się pod opieką labradory.org, a finalnie trafiła pod skrzydła pani Grażynki, która robi wszystko, by Wega mogła cieszyć się życiem bez bólu. Sunia niezmiennie przyjmuje stałe dawki wielu różnych leków i regularnie odwiedza klinikę, gdzie przechodzi badania. Kąpie się w specjalnych szamponach, które mają zniwelować dyskomfort, a nawet ból wywołany obolałą skórą. Sunia pomału wychodzi więc ‘na prostą’, choć prawdą jest, że nigdy nie będzie przysłowiowym normalnym psem. Najważniejsze jednak, że jest kochana, akceptowana i nie cierpi. No właśnie… Zwykło się mówić, że nieszczęścia chodzą parami i niestety Wega jest tego idealnym przykładem. W ubiegłym tygodniu nasza mała wędrowniczka miała drobny wypadek, choć w przypadku jej osłabionego ciała, konsekwencje okazały się poważne. Sunia zwichnęła nogę, a mówiąc dokładniej doszło do zerwania więzadła stawu kolanowego prawej tylnej łapki, co lekarz weterynarii określił jako kulawiznę 3-go stopnia. W praktyce wygląda to tak, że naszą Bidulkę czeka operacja. W przeciwnym razie nie będzie mogła chodzić. A co to oznacza w jej przypadku, wiemy wszyscy.

Dlatego kierujemy do Państwa apel o pomoc w zbiórce na leczenie Weguni. Musimy uzbierać kwotę na operację oraz leczenie pooperacyjne. Każdy właściciel czworonoga zdaje sobie sprawę, że tego typu zabiegi są bardzo kosztowne. Wega od półtora roku jest podopieczną labradory.org. Znamy więc ceny leków i badań, jakim jest poddawana, i pokrywamy je. Niestety operacja łapki przekracza na chwilę obecną nasze możliwości, jak również możliwości Opiekunki Wegi. W związku z tym chcielibyśmy prosić Was o przyłączenie się do zbiórki na zabieg, który Wega koniecznie musi przejść. Ta psina tak wiele w życiu wycierpiała, a my wspólnie pokonaliśmy dla niej tak wiele przeszkód, że teraz po prostu nie możemy odpuścić. Nie umielibyśmy spojrzeć w jej piękne, ufne oczka. Dlatego prosimy, wesprzyjcie nas w walce o Wegę. Pamiętajcie, liczy się każda złotówka.

Oprac. R. Kamiońska

***

Kupiliśmy też nowe tło na Facebooka Schroniska i ponownie maty dezynfekcyjne za kilka tysięcy.

***

Wszystkich, którzy doceniają naszą pracę zachęamy do ospisywania 1% podatku: KRS  (377928), a w rubryce „cel szczegółowy 1 %“ wpisać „WSZYSTKO DLA ZWIERZĄT”, a środki trafią do nas. 

Gotowy link do złożenia deklaracji: https://www.e-pity.pl/pity-2021/akcja-e-life-jeden -procent-2022-KRS-0000377928--32909

Zachęcamy także do zbiórki na cele statutowe naszej Fundacji: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/nacelefundacji

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 427 osób
15 450 zł (100%)