Płatek - stracił dom po 12 latach, teraz odzyskuje siły!

Wsparło 6 osób
200 zł (6,66%)
Brakuje jeszcze 2 800 zł

Rozpoczęcie: 17 Stycznia 2023

Zakończenie: 16 Lutego 2023

Godzina: 20:00

Od początku grudnia przebywa pod opieką naszej fundacji piesek o wdzięcznym imieniu Płatek. Jest to seniorek, które całe życie spędził z jedną rodziną.

Na stare lata chciano go oddać do schroniska, ale nie mogliśmy na to pozwolić i gdy tylko usłyszeliśmy jego historie, postanowiliśmy dać mu bezpieczny kąt w jednym z naszych domów tymczasowych, by nie skończył swojego życia w schronisku...

Płatek ma 12 lat. W życiu był 3 raz szczepiony i nie był kastrowany... Wiedzieliśmy że musimy go dokładnie przebadać. Niestety od 12 lat jest wnętrem, więc jak najszybciej musimy przeprowadzić zabieg kastracji - jedno z jąder znajduje się w brzuchu. Po usunięciu konieczne będzie wysłanie go na badania histopatologiczne. Do tego trzeba będzie pobrać wycinki kilku zmian skórnych, m.in. na łokciach i również je przesłać do przebadania, żeby wykluczyć kwestie nowotworowe.

Wykonaliśmy już Płatkowi badania kału, które wykazało obecność włosogłówki. Na szczęście już ją pokonaliśmy. Zrobiliśmy mu także dokładne USG, echo serca i badania krwi oraz badania na choroby odkleszczowe. Na szczęście tylko te ostatnie wskazały obecność anaplazmozy, którą aktualnie leczymy. Po niej czekają nas ponowne badania krwi i pd kardiologa mamy już zielone światło na operację. Płatek przyjmuje też suplementy na wątrobę, skórę, która jest w średniej kondycji oraz enzymy trzustkowe.

Jak się domyślacie, to wszystko wiąże się ze sporymi kosztami. Jak dotąd faktury za badania i leczenie Płatka wyniosły ok. 1500 zł...

A przed nami jeszcze m.in:
- ponowne badania krwi,
- kastracja z pobraniem materiałów i badaniami histopatologicznymi,
- kontrolne badanie kału,
- szczepienia,
- dalsza suplementacja.

Chcemy, żeby starość Płatka mijała mu w całkowitym komforcie i zdrowiu. To, co najgorsze na szczęście go ominęło, ale teraz musimy zatroszczyć się o jego zdrówko!

Wszystkim Darczyńcom jesteśmy ogromnie wdzięczni w imieniu tego cudownego psiaka, za okazaną pomoc! Płatek oczywiście szuka także domu stałego. Zainteresowanych jego adopcją serdecznie zachęcamy do kontaktu z fundacją.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
98 zakończonych zbiórek
Wsparło 6 osób
200 zł (6,66%)
Brakuje jeszcze 2 800 zł