Psu buda na zimę – razem wybudujmy luksusowe mieszkanka dla psów w Schronisku w Sosnowicach

Wsparło 686 osób
10 166 zł (67,77%)
Brakuje jeszcze 4 834 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 20 Listopada 2018

Zakończenie: 1 Lipca 2019

Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach  i przy wsparciu organizacyjnym  Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki” wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana.

Psy, zwłaszcza bezdomne i skrzywdzone przez los, zasługują na możliwie jak najlepszą rekompensatę, stąd postanowiliśmy postawić im domki najwyższej klasy. Prototyp, stworzony przez zaprzyjaźnioną fundację, znajdziecie Państwo na poniższych fotografiach.

 (buda znajduje się już w Schronisku w Sosnowicach)

Wedle tego wzoru powstaną kolejne. Budy będą wykonane z drewna impregnowanego, styropianu 4 cm (również na podłodze i na dachu), bez żadnych zszywek czy gwoździ tylko mocowane na porządne wkręty, mrozoodporne i w pełni komfortowe. Skontaktowaliśmy się z zaufanym zakładem stolarskim Damiana Dziuby w Kamieniu Pomorskim, który ją stworzył i  który  specjalnie dla nas obniżył cenę jednej budy z 800 zł do 650 zł.

Planujemy wybudować ich ok. 20. Oszacowaliśmy budżet i wraz z transportem (będziemy je wykonywać i przewozić partiami) potrzeba ok. 15 000 zł (cena może ulec drobnej modyfikacji ze względu na koszty i zmienną ilość usług transportowych).

Bardzo ogromnie zachęcamy Państwa do wsparcia i wpłacania możliwie jak największych kwot. Nawet drobne datki sprawią, że  bezdomne psiaki będą miały porządne chatki.

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w akcji. Każdy z Was może uratować jedno ze zwierzaków. Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić cały świat dla chociażby jednego psa.  Za zgromadzone środki fundacja zobowiązuje się do zakupu i dostarczenia powyższych bud na podstawie i w granicach umowy o współpracy. 

[Aktualizacja 18.12.2018r.]

Wypłaciliśmy środki i zamówiliśmy materiały niezbędne do budowy bud. Etap I rozpoczęty. Bardzo ogromnie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i zachęcamy do dalszych wpłat.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 686 osób
10 166 zł (67,77%)
Brakuje jeszcze 4 834 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość