Operacje kręgosłupa dla seniorów Soni i Edka

Zbiórka zakończona
Wsparło 239 osób
8 991,12 zł (115,27%)

Rozpoczęcie: 14 Października 2022

Zakończenie: 7 Listopada 2022

Godzina: 08:42

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Operacje zostały przełożone na 18 listopada, do tej pory musimy zebrac całość kwoty 

Sonia potrzebuje kosztownej operacji ( koszty 4000- 4500 zł)- w badaniu TK okazało się, że oprócz stwierdzonego  zespołu końskiego ogona ma wypadnięty dysk L1-L2 w kręgosłupie. 

Edek, pies który ma ogromne poblemy z chodzeniem - jest po iniekcji nadoponowej jak Sonia, jednak jemu nie pomogła. Stwierdzony zespół końskiego ogona, spondyloza, ale najgorzej wygląda odcinek L6/L7 - można ten odcinek zoperować, ale doktor nie daje gwarancji, że pomoże. Mamy do wyboru nie robić nic i spróbować poprawić byt - chód Edkowi  - decyzja była prosta próbujemy. Doktor za tę operację weżmie pół ceny plus koszty antestezjologa.

Sonia ma smutną historię... Pan podarował swojej żonie szczeniaka, Sonia była ukochanym psem śpiącym na kanapie, rozpieszczanym, była członkiem rodziny. Njpierw zmarła właścicielka Soni, a później właściciel. Sonia miała wtedy 10 lat, nikt z rodziny nie chciał lub nie mógł się nią zaopiekować. Trafiła do schroniska po 10 latach bycia ukochanym psem...

To był dla niej szok, ciężko jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, zamiast kanapy dostała budę, zamiast mieszkania kojec. Zamiast ukochanych właścicieli, wolontariuszy którzy ogromnie chcieli jej pomóc przetrwać ten szok, nawiązując z nią relacje i zabierając na spacery.

Sonia w schronisku jest od 2 lat. Nikt nigdy o nią nie zapytał, nikt nie chciał jej podarować domu. Sonia jest kochanym psem, jest otwarta do człowieka. Z każdym wyjdzie na spacer, jest spokojnym, fajnym psem. Do schroniska trafiła ze sporą nadwagą, dlatego miała wdrożoną dietę i schudła.

Niestety z biegiem czasu chód Soni się pogarszał, zaczęła podwijać łapy na spacerach.  Zabraliśmy ją do specjalisty pod Warszawę, oprócz zdjeć RTG,  lekarz zalecił wykonanie tomografu komputerowego, co wykonaliśmy od razu na miejscu.  Lekarz od razu też stwierdził zespół końskiego ogona - otrzymała iniekcję nadoponową, która miała za zadanie poprawić funkcjonowanie układu ruchu

TK wykazał spore wypadnięcie krążka między kegowego na odcinku L1/L2 - potrzebna jest operacja kręgosłupa. Iniekcja nadoponowa przyniosła Soni ulgę i widać znaczną poprawę w funkcjonowaniu i w chodzie. Dużo mniej leży, dużo sprawniej się porusza i jest weselsza. Do jeszcze lepszej sprawności potrzebna jest operacja i doskonale wiemy, że jak teraz jej nie zrobimy to chód Soni będzie się pogarszał. 

Edek - trafił do schroniska w ogromnymi problemami z poruszaniem - ma problem podnieść miednicę, często się przewraca, nogi mu się uginają, ma duże zaniki mięśniowe. Był wystraszony i bał się człowieka, co go spotkało w życiu?

Wie tylko on... i jego były właściciel... Czy porzucił psa gdy przestał być sprawny i pełnić swoją rolę?

Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.  Edek został oceniony na 11 lat.

Zabraliśmy go wraz Sonią do specjalisty, miał wykonane RTG. Stwierdzono spondylozę, zwężenie przestrzeni L6-L7. Otrzymał iniekcję nadoponową - jednak w jego przypadku nie pomogła. Dlatego został skierowany na tomograf komputerowy kręgosłupa. 

Badanie TK potwerdziło obraz RTG - w najgorszym stanie jest odcinek L6/L7 - wypadnięcie krążka międzykręgowego, ale też zmiany w odcinakch L1/L2, L2/L3, L3/L4, L5/L6  i L4/L5.  Po konsultacji telefonicznej z lekarzem, doktor chce podjąć się operacji najgorszego odcinka L6/L7 - ale nie wiadomo czy przyniesie to skutek i nie da nam na to gwarancji. Jednak albo zostawiamy jak jest - albo próbujemy... i być może uda się poprawić Edkowi poruszanie się. 

Decyzja była prosta. Jeśli może uda mu  się pomóc, to dlaczego nie spróbować?

Doktor za tę operację weźmie połowę ceny plus koszty anestezjologa.

Bez Waszego wsparcia się nie uda!

Niejednokrotnie pokazaliście, że możemy na Was liczyć dla zwierzaków!

Za każdą złotówkę będziemy wdzięczni <3 

I szukamy domów dla Edka i Soni - by jesień życia spędziły w kochających domach, nie w schronisku.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
4 zakończone zbiórki
Wsparło 239 osób
8 991,12 zł (115,27%)