Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych
18 Stałych Pomagaczy
Joanna Żurawska
30 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo

Reprezentant Jakub Kotowicz

E-mail osrodek.rehabilitacji@gmail.com

Telefon 500-052-574, 728-475-349

Lokalizacja Przemyśl, podkarpackie

Naszą misją jest niesienie pomocy dzikim zwierzętom (ssakom, ptakom i gadom) znajdującym się w stanie uniemożliwiającym im bezpieczne życie na wolności. Nasza działalność jest pasją, z której czerpiemy radość, satysfakcję, nowe doświadczenia.

 

Zajmujemy się głownie leczeniem i rehabilitacją dzikich ptaków.

 

Zdecydowana większość naszych pacjentów wraca do swojego środowiska naturalnego w pełni przystosowana do samodzielnego bytu na wolności. Średni czas pobytu u nas jednego osobnika do jego całkowitego wyleczenia to (w zależności od rodzaju i ciężkości obrażeń) ok. 30-150 dni. Zwierzęta-inwalidzi, które ze względu na obrażenia, jakich doznały, nie są w stanie przeżyć samodzielnie na wolności, zostają dożywotnio w naszym Ośrodku.

 

Z każdym rokiem liczba trafiających do nas ptaków zwiększa się. Aktualnie, rocznie trafia do nas ok. 400 poszkodowanych zwierząt (głównie chronionych, ale nie tylko). Jako jedyna taka placówka na Podkarpaciu przyjmujemy zwierzęta z całego województwa jak i województw sąsiednich, a nierzadko również z dalszych rejonów naszego kraju. Aktualnie na rekonwalescencji w Ośrodku przebywa ok. 80 zwierząt różnych gatunków, w tym ok. 30 bocianów. W okresie wakacyjnym liczba ta potrafi przekroczyć 100 osobników.

 

Prowadzimy również działalność edukacyjną, która ma na celu kształtowanie właściwej postawy człowieka w stosunku do zwierząt.

 

 

Wsparli

25 zł

Brygida

200 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Marta Wc

40 zł

Piotr M

Pokaż więcej

18 Stałych Pomagaczy
Joanna Żurawska
30 zł miesięcznie