Pajęczno 2022 - ratujemy niedowidzącego wałacha

do końca
Wsparło 228 osób
8 900 zł (59,33%)
Brakuje jeszcze 6 100 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 8 Maja 2022

Zakończenie: 20 Maja 2022

Godzina: 23:59

Rozpoczęły się Targi Końskie w Pajęcznie. Jesteśmy na miejscu. Jest bardzo dużo koni, większość w dobrej i bardzo dobrej kondycji. Zwierzęta są pobudzone, nerwowe, zestresowane. Bez względu na ich wygląd, takie spędy zawsze odbywają się kosztem zwierząt. Zawsze. Powiązane, bezbronne, nie mające jak uciec. W czasach gdy UBER przyjeżdża szybciej niż karetka, konie sprowadziliśmy do roli przedmiotów użytkowych. Mogą żyć jeśli dają zysk, potem rzeźnia.

Chcemy uratować jednego konia. Na więcej nie widzimy szansy uzbierać. To wałach, który jest całkowicie ślepy na jedno oko, na drugie też niedowidzi. Taki koń nie ma szansy na dobrą przyszłość. Nie wiemy ile ma lat ani jaka jest jego historia. Nie ma to znaczenia. Koń stoi, trzęsie się, jest przestraszony.


Daliśmy uzbierane już 5500 zł, musimy pilnie dopłacić 3800 zł. Koszt transportu do nas to kolejne 600 zł. Jeśli się uda go spłacić, potrzebne będą też pieniądze na diagnostykę oka. 


Pilnie potrzebujemy pomocy!

--------------------

PAJĘCZNO 2022

Szanowni Państwo,

już za kilka dni, 14 maja odbędzie się targ koni w Pajęcznie. Po przełożonym targu w Skaryszewie będzie to pierwsza duża impreza, której gwoździem programu jest handel końmi. Jak co roku będą tam konie rekreacyjne, sportowe, hodowlane, źrebaki, matki z dziećmi. Będą kuce, konie lekkie i konie ciężkie. Będą tam też handlarze wywożący konie na ubój. To gdzie który koń trafi to tylko kwestia szczęścia no i oczywiście ceny.

Na targu, jak to na targu, będą również takie konie, na które nie znajdzie się nikt chętny. Te, gdy dzień targowy będzie dobiegał końca też znajdą nabywców, o ile cena będzie poniżej ceny rzeźnej. Te konie pójdą na rzeź, bo jak mówi handlarz, od którego kupiliśmy kiedyś konia - "co z nimi robić? Nikt ich nie chce trzymać ani karmić”.

Na targi koni jeździmy od wielu lat. Zawsze wracaliśmy do Benkowa przynajmniej z jednym zwierzakiem, a bywało, że tych ocalonych było i kilkadziesiąt. Dziś, nie mamy możliwości przyjąć na raz takiej ilości zwierząt, sami mierzymy się z kłopotami, łatając co i jak się da. Ale też mając pod skrzydłami blisko 350 podopiecznych, wiemy, że jeśli będzie konieczność, znajdziemy miejsce dla biedaka uratowanego z targu.

Prosimy Was o pomoc. O wsparcie byśmy mieli możliwość wrócić do domu z jednym ocaleńcem. Kilogram żywego konia kosztuje na dziś dzień od 10 do nawet 19 zł - zależnie od wieku, kondycji, klasy rzeźnej. Najdroższe są źrebaki zimnokrwiste. Nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich, ale dla jednego możemy zmienić świat i podarować mu życie.

Targ rozpocznie się w nocy. Będziemy na miejscu, jeśli ktoś z Was chciałby do nas dołączyć, zapraszamy do kontaktu z Michałem - 506 349 596.

Jeśli ktoś ma możliwość pojechania na targ, wykonania dokumentacji zdjęciowej / filmowej dla nas, również będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie nam materiałów (na adres kontakt@fundacjabenek.pl).

Pomogli

Ładuję...

Organizator
12 aktualnych zbiórek
106 zakończonych zbiórek
do końca
Wsparło 228 osób
8 900 zł (59,33%)
Brakuje jeszcze 6 100 zł
Wesprzyj