Budowa pawilonów dla zwierząt. Przyłącz się do stworzenia bezpiecznego azylu!

Zbiórka zakończona
Wsparło 78 osób
1 250 zł (10%)

Rozpoczęcie: 23 Grudnia 2016

Zakończenie: 2 Czerwca 2017

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Po wielu latach „odstawiania partyzantki” nareszcie poczuliśmy, że damy radę i postanowiliśmy stworzyć odpowiednie warunki życia dla naszych fundacyjnych zwierząt. Blisko 30 psów zawsze miało wybór, gdzie będą mogły położyć się spać. W lecie wybierają budy w swoich kojcach, zimą - wszystkie meldują się u nas w domu na ciepłej podłodze.


 

Budujemy 3 pawilony i 2 wiaty o łącznej powierzchni 250 m2. Budowa odbywa się systemem gospodarczym, czyli własnymi rękami, a finansowana jest ze środków prywatnych członków Fundacji, wpłat celowych oraz przy niebagatelnym wsparciu zwierzolubów z Credit Susisse IT Wrocław i Volvo Polska Sp. z o.o.

Definitywnie i ostatecznie udało się zakończyć najtrudniejszy i najbardziej pracochłonny etap budowy, czyli prace ziemnie i murowanie fundamentów. Hurra!

W międzyczasie udało nam się postawić konstrukcję ścian pierwszego pawilonu, w którym swoje miejsce będzie miał magazyn karmy i darów (koce, ręczniki itp.) oraz kuchnia do przygotowywania posiłków dla zwierząt, wanna do ich kąpania i  kotłownia.

Narożny pawilon, w którym w najbliższym czasie zainstalujemy ogrzewanie podłogowe i wylejemy posadzkę, planujemy przeznaczyć na pomieszczenia noclegowe dla zwierząt. Będą tam wybudowane  kojce w różnych wielkościach, w formie drewnianych boksów wyłożonych wyściółką. Z budynku psy będą mogły wyjść na ogrodzony wybieg.

W trzecim pawilonie znajdzie się ambulatorium z miejscem dla zwierząt chorych i powypadkowych, szczeniakarnio-kociarnia i magazyn sprzętu (takiego jak: kennele, transportówki, klatki łapki). 

Zapytacie, kiedy uroczyste otwarcie… Tego nikt nie wie. Patrząc realnie, jeżeli finanse i pogoda nie będą nas blokowały, w okolicach wiosny 2017 nasi ogoniaści przyjaciele zaproszą Was na parapetówkę.

Oczywiście nigdy nie odmówimy pomocy oraz wsparcia rzeczowego i finansowego. Potrzebne jest i będzie prawie wszystko: kruszywo na podbudowę, drewno budowlane (krokwie), płyty OSB, gont na pokrycie dachu, materiały instalatorskie, ocieplenie (wełna), stolarka okienna i drzwiowa, materiały wykończeniowe (regipsy, farby, flizy).Jak widzicie, zbieramy środki na konkretną,  realną i rzeczywistą inwestycję, nie na wirtualne marzenia i przyszłe plany. Tak niewiele brakuje, abyśmy mogli stworzyć azyl dla naszych podopiecznych. Prosimy o pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
3 zakończone zbiórki
Wsparło 78 osób
1 250 zł (10%)