Czy życie może być za drogie...?

Zbiórka zakończona
Wsparły 833 osoby
41 120 zł (51,4%)

Rozpoczęcie: 27 Października 2023

Zakończenie: 31 Grudnia 2023

Godzina: 00:11

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Życie jest bezcenne! Czy dotyczy to także zwierząt?

W Schronisku Pegasus troszczymy się o ponad sto pięćdziesiąt zwierząt, w większości tych najbardziej kosztownych w utrzymaniu - koni. Każdego dnia otrzymujemy zgłoszenia o kolejnych stworzeniach potrzebujących pomocy. Ogrom pracy, stresu i odpowiedzialności a jesteśmy tylko garstką wolontariuszy.

Anomalie pogodowe, wojna, galopujący wzrost cen pasz, leków, materiałów medycznych i usług weterynaryjnych – to tylko niektóre z wyzwań, przed jakimi stajemy. Ostatnie miesiące były dla naszego schroniska niekończącym się ciągiem nieszczęść. Nie wiemy, jak długo jeszcze damy radę...

Pegasus przetrwa tylko wtedy, gdy ludzie, którzy kochają zwierzęta, zdecydują się nam pomóc. Spójrz, to jedynie kilka zwierząt, które w ostatnim czasie znalazły w Pegasusie pomoc!

Makadamia, na jej ciele pojawiła się narośl. Wciąż miała pracować pod siodłem, więc właściciel postanowił wypalić zmianę. Paląca substancja wyżarła pół jej tylnej części ciała.

Suczka Niunia, całe życie spędziła na łańcuchu. Jej leczenie i wyżywienie kosztuje ok. 800 zł. miesięcznie.

Aksamitka, jako źrebię skrajnie zaniedbana. Odebrana interwencyjnie, niestety do końca życia będzie koniem specjalnej troski.

Mami, od urodzenia mieszkała w klatce w pseudohodowli.

Hania, jeźdźcy zniszczyli jej plecy, nogi. Straciła oko, ma silne wrzody.

To codzienność wielu niewinnych stworzeń i wolontariuszy, którzy walczą o lepszy świat dla zwierząt. W schronisku, mimo tragicznych historii, odnajdziecie wiele piękna. Każde ocalone zwierzę jest dowodem, że istnieje nie tylko zło. Ktoś może i zniszczył, ale ile osób pomogło ocalić, naprawić?

Niestety, życie zwierząt zawsze ma swoją cenę. Choć czasem udaje nam się pozyskać jedzenie w formie darów, to za resztę musimy słono zapłacić. Obecnie koszty leczenia sięgają dziesiątek tysięcy złotych.

Stajemy teraz przed trudnym wyborem: czy leczyć wybrane zwierzęta, a inne pozostawić bez pomocy, czy może spróbować jeszcze raz prosić o wsparcie i walczyć za tych, którzy nie mają głosu?

Czy Schronisko Pegasus przetrwa? Czy uda się zapewnić niezbędną opiekę zwierzętom? Czy życie okaże się być za drogie? To wszystko zależy tylko od nas, WSZYSTKICH!

FAQ Schronisko Pegasus:

95% zwierząt w Schronisku Pegasus nie ma szans na adopcję ze względu na swój wiek i stan zdrowia. Wśród nich znajdują się przede wszystkim konie, które nie mogą pracować, więc ludzie nie potrzebują ich do codziennych zadań, a także starsze, niewidome psy, które nie trzymają czystości, i nie ma już dla nich miejsca w ludzkich domach.

Pegasus jest wyjątkowy, ponieważ ratuje przede wszystkim zwierzęta, które doświadczyły znęcania się nad nimi przez człowieka. Odbiera je podczas interwencji, a nie masowo wykupuje.

Naszym wolontariuszom zależy na pomocy każdemu zwierzęciu w potrzebie. Opiekują się poszkodowanymi ptakami, przyjmują bezdomne koty i psy. 

W tym schronisku zwierzęta są najważniejsze. Pomimo ograniczonego budżetu na jedno zwierzę, staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki. Dostają one zawsze nieograniczony dostęp do siana, pasz treściwych i opieki weterynaryjnej. Stosujemy wszelkie dostępne terapie, które mogą poprawić komfort życia naszych podopiecznych. Taka opieka pozwala zwierzętom wieść godne i długie życie, niestety wiąże się to także z poważnymi problemami finansowymi.

Pegasus współpracuje z klinikami dla koni, zawsze otwiera swoje bramy i zatrudnia jedynie dwóch opiekunów koni. Resztę pracy wykonują zaangażowani aktywiści, co stanowi unikatowy model działania na skalę kraju.

Załączniki

Organizator
0 aktualnych zbiórek
44 zakończone zbiórki
Wsparły 833 osoby
41 120 zł (51,4%)