Pegaza dusi guz

Wsparło 21 osób
577 zł (10,49%)
Brakuje jeszcze 4 923 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 4 Marca 2022

Zakończenie: 31 Grudnia 2027

Godzina: 23:59

Pegaz się dusi! Jedyną nadzieją jest operacja ratująca jego życie! Operacja wykonana przez najlepszego specjalistę:  Dr hab. n. med. Marka Galantego. Pegaz ma torbiel ślinową, co oznacza, że jego ślina zamiast wyciekać do jamy ustnej zbiera się w postaci wielkiego guza pod szyją. Jest to spowodowane kamieniem obecnym w przewodzie ślinianki. 

Tak duży guz powoduje bolesność, może ulec zapaleniu bakteryjnemu i stać się ropniem lub pęknąć. Utrudnia też oddychanie, pobieranie pokarmu. W związku z tym, że metody zachowawcze zawiodły, Pegaza czeka zabieg usunięcia ślinianki. Ze względu na swoją rozległość i lokalizację, ten zabieg jest niezwykle skomplikowany i niebezpieczny. W tej okolicy przechodzą kluczowe dla organizmu naczynia i nerwy. Dlatego Pegaza chcemy operować u najlepszego specjalisty. 

Historia Pegaza: Pegaz jeszcze do niedawna żył w brudnym, śmierdzącym  kurniku w pseudo hodowli, zapładniał suki, które rodziły szczeniaki i zarabiały dla swojego „Pana”. Pies w Październiku 2021 trafił pod opiekę naszej Fundacji, brudny, zaniedbany, cały w odchodach z drobiu, ze zgnilizną w pysku, bardzo brudnymi uszami, zaczerwienioną skórą. W bardzo złym stanie psychicznym przerażony, nieufny, na widok człowieka trząsł się ze strachu, nie pozwalał się dotykać. Dzięki Marcie, opiekunce z domu tymczasowego nauczył się ufać człowiekowi, uwielbia się przytulać.

Wdrożyliśmy leczenie, żeby poprawić komfort życia Pegaza, zaczął się nowy, lepszy etap w jego życiu…. Niestety pod koniec listopada 2021, u Pegaza pod żuchwą pojawiło się zgrubienie, zmiana pod brodą na środku, z wyczuwalnymi torbielami z płynem. Pobrano z punkcji krwisty, gęsty, ciągnący się płyn o zapachu charakterystycznym dla ropy. Pegaz dostał leki p/zapalne i antybiotyk i przez chwilę było lepiej...

W styczniu zmiana zaczęła znowu rosnąć. Pegaz został skierowany na USG do Dr Kosiec-Tworus:
Obecność torbieli ślinowej ślinianki podjęzykowej wtórnie do kamieni ślinowych Torbiel o wymiarze ponad 12 cm, torbiel wielokomorowa wypełniona gęstą zawartością ślinowa. Widoczny poszerzony prawy przewód ślinowy z widocznym w świetle 4-5 mm kamieniem ślinowym.

Błagamy Państwa o pomoc dla Pegaza, jego jedyną szansą na przeżycie jest skomplikowana operacja. 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
62 zakończone zbiórki
Wsparło 21 osób
577 zł (10,49%)
Brakuje jeszcze 4 923 zł
Adopcje