Pomóżcie uratować seniorka Borysa, pieska po przejściach!

Zbiórka zakończona
Big 7ab41beb 749a 4ecd 9de4 64978baa96bb
Wsparło 113 osób
1 210 zł (48,4%)

Rozpoczęcie: 03 Stycznia 2017

Zakończenie: 27 Lutego 2017

Borys to pies po wielu przejściach. Życie go nie rozpieszczało i dalej nie daje za wygraną. Borys jednak zawsze starał trzymać się dzielnie i walczyć z każdą chorobą. Ten psi staruszek został wyciągnięty z rowu 3 lata temu. Trafił pod opiekę wolontariuszy z Grupy Zwierzaki z Mińska (Fundacja Viva).


 

Zadredzony, brudny, ledwo trzymający się na nogach. Lekarze, aby mu pomóc, musieli ogolić go do skóry, na której, z powodu sfilcowania się sierści, powstały liczne rany i odleżyny. Borys miał problemy z trzustką, wątrobą, jelitami. Dostał tonę leków i kroplówek. Udało się postawić go na nogi. Kilka miesięcy temu Borys przeszedł krwotoczne zapalenie jelit. Choroba bardzo go wycieńczyła i spowodowała spadek wagi.

Opiekunka z hoteliku zauważyła także, że Borys gorzej się porusza, ma problemy z podnoszeniem łap i chodzeniem. Konsultacja ortopedyczna wykazała liczne zwyrodnienia i zmiany w stawach. Zalecono wykonanie RTG w znieczuleniu. Jakby tego było mało, lekarz zauważył zmianę na klatce piersiowej Borysa. Chirurg postanowił usunąć zmianę i oddać materiały do analizy. Przy okazji narkozy i wycięcia zmiany, wykonano RTG. Niestety, zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa i stawów w dalszym ciągu się pogłębiają.
Borysek cieszy się jednak każdym dniem, jest pogodnym psim seniorem, który chciałby jeszcze z nami pobyć. A my zrobimy wszystko, aby był z nami jak najdłużej. Pomóżcie nam go leczyć, podarujcie mu życie.

Pomogli

Ładuję

Organizator
32 aktualne zbiórki
367 zakończone zbiórki
Wsparło 113 osób
1 210 zł (48,4%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość