Fundacja „Pies Przewodnik”

Fundacja „Pies Przewodnik”
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Joanna Witkowska

E-mail media@piesprzewodnik.org.pl

Telefon 223702876

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

W Fundacji “Pies Przewodnik” wierzymy, że każdy człowiek ma prawo do niezależnego i samodzielnego życia. Z tego powodu szkolimy psy przewodniki i bezpłatnie przekazujemy je osobom niewidomym i słabowidzącym.

NASZA MISJA
W całej Polsce jest tylko 150 pracujących psów przewodników, choć osób niewidomych lub słabowidzących jest w naszym kraju prawie 2 miliony! Nie chcemy, aby Ci, którzy potrzebują naszego wsparcia czekali na psa kilka czy nawet kilkanaście lat.

Chcemy żyć w świecie, w którym każdy może spełniać się zawodowo i czuć się pełnoprawnym członkiem społeczności. Poprzez psy przewodniki chcemy przywracać wzrok, bezpieczeństwo i pewność siebie osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Szkolenie jednego psa przewodnika trwa prawie 2 lata i przez ten czas musimy dbać o to, aby pozyskane fundusze wystarczyły nie tylko na szkolenie czy wyżywienie psa. Sporym obciążeniem są dla nas wizyty weterynaryjne czy choroby psów. Musimy też pamiętać o psich emerytach czy psach wycofywanych ze szkolenia z powodów zdrowotnych i behawioralnych. Prowadzimy także szkolenia dla osób korzystających z psów przewodników, a także zajęcia edukacyjne. Wszystko po to, aby uczynić świat bardziej dostępnym dla wszystkich.

Pomogli

Ładuję...