Zasłonięty za brudną płachtą. Stwórzmy mu pokoik spokojnej starości, w którym pomieścić musi jeszcze swą bezdomność

Wsparły 24 osoby
775 zł (17,22%)
Brakuje jeszcze 3 725 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 24 Maja 2021

Zakończenie: 2 Kwietnia 2022

14 Października 2021, 10:54
Rózio ma dom! Teraz na jego miejscu jest Fabio

Róziowi się udało czmychnąć do domu przed zimą! 

Więcej informacji tutaj

Teraz pokoik z balkonikiem jest do dyspozycji 

Niestety wciąż nie udało nam sie zebrać kwoty, która pozwoliłaby nam na remont pokoiku. W pomieszczeniu, w którym zamieszkują starsze psiaki, jest ciemno, drzwi nieocieplane, które zasłaniają świat. Jestesmy bliżej celu, za co wszystkim dotychczasowym darczyńcom, serdecznie dziękujemy!

Stwórzmy nowy apartament dla Rózia. Odsłońmy mu świat na ludzkie oczy! Pomóżcie nam stworzyć mu przyjazny pokoik spokojnej starości, w której pomieścić trzeba jeszcze bezdomność.

Rózia nikt nie chce, bo duży, bo starszy... Po ostatnim zapoznaniu znowu przegrał... Czyżby ostatnią szansę?

Nie mieści się "kanonie piękna" - nie przypomina żadnej z ras. Nie usiądzie na żadnych kolanach, do żadnej torebki się nie wciśnie. I nie nabierze nikogo na te smutne oczy.

Jeszcze musimy mu zasłaniać świat w słoneczne dni, bo jest zbyt gorąco. I wtedy Rózio chowa się smutny do "domku", gdzie nie ma ludzi w zasięgu wzroku, a w ludziach wciąż pokłada nadzieję.

W domku nie ma okna, przez które mógłby wyglądać, tylko grube ściany i drzwi. Prosimy, pomóżcie nam zebrać fundusze na markizy, które będą chronić Rózia i inne nasze zwierzaki przed upałami.

Żeby zrobić Róziowi przyjazny taras, a zarazem ciepły i przytulny zakątek, potrzebujemy wstawić okno, wymienić drzwi z drewnianych na szklane, by nie odcinać go od świata i światła. Potrzebujemy wymienić płytki, odświeżyć podłogę i ściany. I ta wymarzona markiza, która ochroni go przed słońcem, ale nie skryje przed światem.

Niewielkie pomieszczenie, w którym zamieszkał ten psiak, ma popękane ściany, nieszczelne drzwi i brudną szmatę, którą chroni go przed promieniami, ale nie nagrzewaniem się balkoniku. Rózio chowa się w chłodnym pomieszczeniu, przez co umyka ludzkim oczom. Pomieszczenie Rózia to łącznie z tarasem 7 m 2. Na jego adaptację potrzebujemy:

- markizę szerokości ok. 4 metrów - przeciwsłoneczną, odporną na wiatr. Jej koszt wacha się między do 1500 zł.

Przykładowa markiza

- drzwi szklane, z opcją otwierania całości oraz tylko dolnej/górnej części, koszt ok. 2000 zł.

Przykładowe drzwi

- żywicę, którą łatwo zdezynfekować, oczyścić, można ją zamówić np. tu: Żywica

Zawsze też chętnie przyjmiemy wszelką ilość pędzli, wałków do malowania, kuwet do farb, tynku, gruntu, zaprawy. Może ktoś zechce kupić jedno z wyżej wymienionych produktów? Lub podarować nawet najmniejszą darowiznę na zakup.

Rózio jest ciekawski, nie lubi, kiedy zasłania mu się codzienne życie schroniska. A ludzkie oczy to szansa, nawet jeśli minimalna, to zawsze jest... na dom, którego tak bardzo mu brakuje.

Przeczytaj historię Rózia

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 24 osoby
775 zł (17,22%)
Brakuje jeszcze 3 725 zł
Wesprzyj