Ronda chce żyć

Wsparły 44 osoby
1 580 zł (31,6%)
Brakuje jeszcze 3 420 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 12 Stycznia 2023

Zakończenie: 31 Grudnia 2027

Godzina: 23:59

Ronda jest drobniutką sunią w typie rasy Yorkshire Terrier odebraną z pseudo hodowli.

Ronda jest chudziutka, ponieważ ma bardzo duży problem z pobieraniem pokarmu. Gigantyczna dziura w podniebieniu sprawia, że pokarm się tam gromadzi, sunia kicha, część pokarmu wydostaje się nosem, Ronda zaczyna się dusić, zachłystuje się, co zagraża jej życiu. Kruszynka chce żyć, chce być kochana...

Jedynym ratunkiem dla Rondy jest skomplikowana operacja, której podejmie się Doktor w Klinice Arka w Krakowie. Przed operacją Ronda musiała być przygotowana, Doktor Emilia Klim wykonała ekstrakcję zębów policzkowych (górnych). Operacja będzie polegała na tym, że:

W pierwszym etapie leczenia Doktor Emilia Klim wykonała ekstrakcję wszystkich zębów policzkowych, aby zwiększyć ilość materiału (błony śluzowej) niezbędnego do zamknięcia defektu w podniebieniu. Zabieg będzie polegał na wypreparowaniu dwóch dużych płatów zarówno z lewej, jak i prawej części podniebienia (płaty te będą częściowo pozyskane z policzka) dlatego ważne jest, aby zębodoły po usuniętych zębach a przede wszystkim śluzówka była już dobrze wygojona i w dobrej kondycji, tak by mogła posłużyć jako płat.

Prosimy o nawet najdrobniejsze wpłaty dla naszej kruszynki.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
21 aktualnych zbiórek
76 zakończonych zbiórek
Wsparły 44 osoby
1 580 zł (31,6%)
Brakuje jeszcze 3 420 zł
Adopcje