Oblany kwasem i więziony na łańcuchu Laki prosi o nowe życie bez bólu...

Wsparły 253 osoby
6 869 zł (137,38%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 15 Września 2020

Zakończenie: 31 Października 2020

Przez wiele lat życie Lakiego to poniewieranie, głód i zimno. Uwięziony na krótkim łańcuchu, nigdy nie spuszczany. Już zdążył zapomnieć o zapachu i miękkości trawy... Przed deszczem i zimnem miał mu dawać schronienie kawałek dachu od budy.

Jak się komuś przypomniało, to ktoś wrzucił mu do miski kawałek chleba. Laki latami zrezygnowany, złamany psychicznie i fizycznie leżał cichutko, jakby był niewidzialny... Nie widząc już dla siebie nadziei. Nawet gdy jego prawie połowa głowy została poparzona, oko zalewała ropa, nadal cierpiał po cichu. Pogodzony z tym że pewnie tak musi być i lepiej nie zwracać na siebie uwagi, bo może być jeszcze gorzej.

W dniu odbioru Laki nie miał sił, chwiał się na łapach i był skrajnie zaniedbany. Ropiejąca rana na twarzy na wierzchu z mięśniami powodowała niewyobrażalny ból. Laki od razu został zabrany do kliniki na diagnostykę i leczenie z pobytem w szpitalu.

Oprócz rany twarzy u Lakiego wykryto: guzy jąder, zmiany na śledzionie, cechy przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego. Rana powstała w wyniku poparzenia, prawdopodobnie jakąś substancją żrącą. Zanim nadeszła pomoc Laki, w ogromnym bólu spędził wiele dni. Dlaczego? Dlaczego ktoś mógł wyrządzić taką krzywdę? Dlaczego widząc tak ogromne cierpienie, przechodzono obok obojętnie? Dlaczego nikt wcześniej nie pomógł Lakiemu? Te pytania pozostaną bez odpowiedzi... Po ustabilizowaniu stanu ogólnego i zmniejszeniu stanu zapalnego Laki zostanie poddany zabiegowi plastyki twarzy i przeszczepu skóry, który uśmierzy ból.

Bardzo prosimy o wsparcie dla Lakiego i pomoc w pokryciu kosztów zabiegów, leczenia i pobytu w szpitalu. Naszym marzeniem jest, by Laki jeszcze poczuł się szczęśliwy i bezpieczny. Liczymy na Waszą pomoc, to dzięki Waszym otwartym sercom możemy pomagać.

Dziękujemy!
Fundacja Bezdomniaki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
139 zakończonych zbiórek
Wsparły 253 osoby
6 869 zł (137,38%)
Wesprzyj