Tofik to już dziadzio. I jak stary, tak chory

Zbiórka zakończona
Wsparło 16 osób
400 zł (100%)

Rozpoczęcie: 22 Kwietnia 2019

Zakończenie: 11 Maja 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Tofik to malutki starszy piesek, którego ktoś porzucił przy wjeździe do miasta jak zepsutą zabawkę. Zostawił i odjechał.

A Tofik biegł i biegł przed siebie, przerażony, głodny i gdyby nie pomoc ludzi, maluch prawdopodobnie zginąłby pod kołami samochodu. Ta pomoc przyszła prawdopodobnie w ostatniej chwili - dobry człowiek zabrał z ulicy, przytulił, nakarmił.

Tofik jest już bezpieczny; okazał się bardzo spokojnym pieskiem, przyjaznym wobec innych zwierząt, spragnionym kontaktu z człowiekiem. Ponieważ jego wygląd wskazywał na paroletnie zaniedbania, Tofik został gruntownie przebadany – okazało się, że ma chore serduszko (powiększenie lewej komory i lewego przedsionka), zwężenie tchawicy w odcinku szyjnym, bardzo wysoki poziom kortyzolu, nie ma wielu ząbków, inne są do usunięcia. Dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach zostało wdrożone leczenie i mamy nadzieję, że już niedługo Tofik poczuje się znacznie lepiej.

Ale to nie koniec kłopotów zdrowotnych Tofika – okazało się, że jest wnętrem i konieczny jest zabieg kastracji; w niezstąpionym jądrze dość często dochodzi do procesu nowotworzenia, a statystyki są porażające - u wnętrów kilkunastokrotnie częściej dochodzi do zachorowań na nowotwory niż u psów zdrowych. Z powodu wieku i chorego serduszka zabieg odbędzie się w narkozie wziewnej, a to jeszcze zwiększa koszt operacji, który weterynarz określił na 400 zł.

Bardzo chcemy odmienić życie temu maluchowi, zadbać o to, aby na resztę swojego życia miał coś swojego. Zawojował serca wielu osób, ma tyle zalet, tyle jeszcze może ofiarować… Tofik przebywa obecnie w domu tymczasowym. Naszym marzeniem jest, aby na resztę psiego życia znalazł dom i kochających go ludzi, którzy otoczą go miłością i ciepłem.

Ale zanim to się stanie Tofik musi przejść zabieg usunięcia jądra z jamy brzusznej. Diagnostyka i dotychczasowe leczenie Tofika sporo już kosztowało, niezbędna jest pomoc ludzi o dobrym sercu, bardzo prosimy więc o pomoc w uzbieraniu potrzebnej kwoty 400 zł.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
21 zakończonych zbiórek
Wsparło 16 osób
400 zł (100%)