Pomóż przytulisku i jego 432 mieszkańcom przetrwać zimę

Zbiórka zakończona
Wsparły 874 osoby
44 517 zł (52,37%)

Rozpoczęcie: 7 Czerwca 2022

Zakończenie: 31 Marca 2024

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Benkowo to dom 432 zwierząt. Zwierząt uratowanych dzięki takim osobom jak Ty.
Często to jedyny dom, jaki kiedykolwiek miały. Często też to ich ostatni dom, bo te stare, schorowane, z traumami zostają z nami do ostatniego dnia. Dla tych, które mają szansę, szukamy dobrych domów adopcyjnych.

JESTEŚMY PO TO, BY ZAPEWNIĆ IM SPOKÓJ I DOBRE ŻYCIE Nigdy się u nas nie przelewało, ale dzięki wolontariatowi nie mieliśmy kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników. Dziś mając pod opieką ponad 400 zwierząt zatrudniamy do pomocy tylko jedną osobę. My mieszkamy z tymi zwierzętami, sami je karmimy, sami wyrzucamy obornik, sami sprzątamy i siedzimy z nimi po nocach gdy trzeba walczyć o ich życie. Bo te zwierzęta to nasza rodzina i sens życia.

Czasem nie zdążyły szybko odpowiedzieć na mail czy wiadomość na FB bo nigdy nie mieliśmy biura fundacji, ani pracowników biurowych. Jesteśmy ewenementem, bo jako jedni z bardzo nielicznych, prowadzimy otwarty ośrodek. U nas nie ma pozamykanych bram, tabliczek z napisami, że wstęp wzbroniony. Można do Benkowa wejść i czuć się jak u siebie, bo to miejsce jest bardziej Wasze jak nasze. Przecież ono powstało z Waszej miłości do zwierząt i działa wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu. Ogromna wdzięczność.

Ostatnie dwa lata to dla nas bardzo trudny okres, staramy się jak możemy ale ciężko bez Waszej pomocy dopinać bieżące wydatki. A te wydatki są bardzo duże. Mając pod bezpośrednią opieką 432 zwierzaki z kilkudziesięciu gatunków, każdego dnia potrzebne są ogromne ilości jedzenia dla nich. Siano, słoma, granulaty, witaminy, suplementy, zboża, owoce, warzywa itd Potrzebne jest też wiele innych rzeczy, bez których nie mamy możliwości zapewnić opieki na poziomie, jaki sobie założyliśmy. Nie da się działać bez kilkudziesięciu ton słomy miesięcznie, która ścielimy stajnie i wiaty. Nie da dobrze opiekować zwierzętami nie zapewniając im diagnostyki, leczenia, wizyt kowala. Nie da się działać bez wody, bez prądu, bez wiader, wideł, gwoździ, desek i setek innych rzeczy. A każda z tych rzeczy to koszty.

2023 rok był dla nas łaskawy, udało nam się zdobyć zaufanie kilku firm, które przekazały pomoc rzeczową na rzecz utrzymania zwierząt. Udało nam się powiększyć grono osób, które nas wspierają. Jednym z najważniejszych naszych celów jest dbanie o takie osoby jak Ty, bo bez osób wspierających uratowane zwierzęta, Benkowo przestałoby istnieć. Nie mamy dotacji od państwa, działamy, bo wiele osób uznaje, że stare, skrzywdzone zwierzęta zasługują na pomoc. Działamy bo Ty pomagasz.

Bardzo też ostrożnie gospodarujemy Waszymi datkami, bo wiemy, że najtrudniej otrzymać pomoc właśnie na utrzymanie i leczenie zwierząt, a to jest największym kosztem. Bardzo często, co rozumiemy, jest tak, że gdy zwierzak trafia do Benkowa, kończy się zainteresowanie jego losem, a tak naprawdę w chwili wykupu koszty dopiero zaczynają rosnąć. Utrzymanie, diagnostyka, leczenie pochłaniają duże pieniądze. Ale choć bywa bardzo, bardzo trudno i tak jesteśmy ogromnie Wam wdzięczni za ratowanie tych niechcianych zwierząt, bo dajecie im szansę, jakiej nigdy nie miały.

Szanowni Państwo,
bardzo wierzyliśmy, że uda nam się dotrwać do końca roku bez proszenia Was o pomoc w utrzymaniu zwierząt, jednak rosnące ceny i wydatki, sprawiają, że z obawą patrzymy na błyskawicznie topniejące zapasy pasz dla zwierząt. Zwłaszcza słomy, siana, owsa, których ceny w stosunku do zeszłorocznych są ogromne. Potrzebujemy Was i pokornie prosimy o wsparcie. Pomóżcie nam zabezieczyć jedzenie dla zwierząt i przetrwać zimę, najtrudniejszy z okresów w roku.  Każda jedna złotówka to dla nich życie, a dla nas równie cenny sygnał, że nie jesteśmy sami.  Że gdzieś, po drugiej stronie monitora są osoby dla których los tych zwierząt nie jest obojętny. Wiemy, że jeśli uda się zebrać całą kwotę, bez obaw przetrwamy zimowe miesiące.

Dziękujęmy Wam z całego serca za pomoc. Za ratowanie zwierzęta, za każdy gest i dobre słowo. Za zaufanie jakim nas darzycie od 13 lat. Z Waszą pomocą nasz strach o to co będzie jutro, jest mniejszy.

Michał Bednarek
tel. 506 349 596
Fundacja BENEK - Organizacja Pożytku Publicznego

www.fundacjabenek.pl

Od 13 lat ratujemy zwierzęta. Domowe, gospodarskie, dzikie i egzotyczne. Od 13 lat edukujemy najmłodszych. Jeździmy do szkół, przedszkoli, domów dziecka. Prowadzimy terapie kontaktowe dla chorych dzieci w naszym ośrodku, w tym bezpłatne hipoterapię i onoterapię. Benkowo to bezpieczne schronienie dla ponad 432 zwierząt. To często ich pierwszy dobry dom w życiu, dla wielu z nich, też ostatni. Bo z nami zostają te najbardziej chore, kalekie, niebezpieczne. Te nieadopcyjne. Dla pozostałych szukamy najlepszych domów, jadą do adopcji i dostają nowe życie. Z ich opiekunami jesteśmy w kontakcie. Wspólnie z Wami ocaliliśmy ponad 2500 zwierząt. Prosimy, pomóż nam dalej działać.

 

PODPISZ PETYCJĘ - DAJ KONIOM OCHRONĘ NA JAKĄ ZASŁUGUJĄ - KLIKNIJ

Pomogli

Ładuję...

Organizator
16 aktualnych zbiórek
31 zakończonych zbiórek
Wsparły 874 osoby
44 517 zł (52,37%)