Wolałem, aby to się stało naturalnie...

Zbiórka zakończona
Wsparły 194 osoby
6 785 zł (67,84%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 1 Marca 2021

Zakończenie: 31 Marca 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
28 Grudnia 2021, 11:02
Dalsze losy

Kochani, 

Nadal przebywam pod opieką Fundacji EX LEGE. Dotychczasowe zaniedbania zrobiły swoje :(

Nadal wymagam specjalistycznej opieki. Wolontariusze dają mi wszystko co najlepsze. Żyje jak pączek w maśle . Dom tymczasowy otacza mnie miłością i należytą troską. 

Pokaż wszystkie aktualizacje

02 Kwietnia 2021, 17:44
Wieści z domu tymczasowego

Drodzy, zobaczcie jak obecnie żyje Fox . 

Dom tymczasowy stara się zapewniać mu najlepszą opiekę. 

28 Marca 2021, 11:28
W 8 dni po nowe życie

Wiecie, że 8 dni jest w stanie całkowicie odmienić czyjeś życie? 

Koniecznie zobaczcie film :

15 Marca 2021, 13:05
Wsparcie nadal potrzebne

Drodzy, 

Bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie pomagać. Prosimy o pomoc w zebraniu środkow założonych w zbiórce. 

Fox ma już własny wózek! Radości nie ma końca. 

On zasługuje na pomoc. 

09 Marca 2021, 15:43
Chcieć to móc

Woli walki o każdy dzień możemy uczyć się od zwierząt... FOX zaskoczył nas wszystkich .

Ratuj razem z nami - bez Twojego wsparcia nie będziemy w stanie mu pomóc.

04 Marca 2021, 18:30
Waleczny Fox

Drodzy, 

Staramy się zapewnić jak najlepszą opiekę medyczną wszystkim naszym podopiecznym. 

Stan Foxa jest poważny, musiał trafić do calodobowej kliniki. Dołożymy wszelkich starań, aby miał szansę na pełną diagnostykę. 

Bez Waszego wsparcia pomoc jest nieosiągalna - każdy dzień w klinice to olbrzymie koszty, specjalistyczne badania również. 

Dzwoni telefon, łamiący się głos kobiecy prosi o pomoc dla sparaliżowanego psa. Miasto wojewódzkie, osiedle domków jednorodzinnych i NIKT oprócz niej nie widzi krzywdy psa...

Jedziemy na miejsce - brudny, zaniedbany pies leży na chodniku pod domem. Zarówno przechodnie, jak i przejeżdżający mogliby dostrzec go bez problemu z ulicy, gdyby tylko chcieli... Widzimy, że nie może się podnieść. Smród czuć z daleka. 

Z domu wychodzi kobieta. Wie, że pies jest chory, ale mimo to nie widzi potrzeby, zabrania go do weterynarza. Kobieta właściwie nie wie, o co nam chodzi... więc nie bardzo mamy o czym rozmawiać. Odchodzi i zamyka za sobą drzwi.

Podejmujemy decyzję o wezwaniu Policji. Po chwili z mieszkania wychodzi mężczyzna. Pies się ożywia, z trudem próbuje się przemieszczać. To straszny widok, łapy są bezwładne. Jest bliżej, więc lepiej możemy ocenić jego stan.

Bród, smród, kołtuny, fekalia i gałęzie(!) wplątane w sfilcowaną sierść - to wszystko oblepia ciało małego psa. Pies popiskuje. Jest strasznie zimno, przeszywający wiatr, któremu towarzyszy mżawka powodują, że sami drżymy z zimna, choć nie mamy na sobie mokrego ubrania i nie leżymy bezpośrednio na bruku.

Jak ma się czuć tak zaniedbany pies, leżący na zimnej powierzchni, który pozbawiony jest swobody ruchu?

„- WOLAŁEM, żeby TO się stało naturalnie”.

Ludzie! Jak można być takim egoistą? Padają argumenty, że lekarz jest drogi, że to starość i takie tam inne ludowe mądrości.

STOP! Nikt nie ma prawa skazywać żadnej żywej istoty na cierpienie. Jak można skazywać swojego towarzysza na długotrwałą traumę?

Pies nie był u lekarza! Litościwy Pan kupił mu „witaminy na kości w sklepie zoologicznym”.

Emocje biorą górę - człowiek łapie psa od pachę i ukrywa się w garażu. Po pewnym czasie Pan postanawia opuścić miejsce zamieszkania.

Na miejsce dociera patrol Policji. Właściciel po pewnym czasie wraca. Dokonujemy wspólnej interwencji. Wiemy, że pies nie zostanie. Na miejsce dociera dochodzeniowiec, który ma dokonać oględzin. Składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Czynności trwają kilka godzin, jesteśmy zdruzgotani stanem psa, zmarznięci i głodni.

W rezultacie odjeżdżamy z tego miejsca z Foxikiem i kierujemy się natychmiast w kierunku kliniki weterynaryjnej, by udzielić mu pomocy medycznej, na którą czekał od dawna...

Kolejny cios dla naszych wolontariuszy. To koszmarne zaniedbanie nie powstało przecież wczoraj, ani tydzień temu! To długotrwałe zaniedbana. Gdzie byli sąsiedzi? Przechodnie?

Czy tylko jedna osoba miała w sobie empatię, która skłoniła ją do powiadomienia nas?

Fox walczy o życie. Łatwo nie będzie. Zaniedbania trwały bardzo długo, czego następstwem są potężne zmiany w organizmie.

Nasuwa się pytanie - dlaczego my, obcy ludzie mamy większą wolę walki o jego los, niż ktoś, kto miał być jego opiekunem...? Walczcie z nami!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
99 zakończonych zbiórek
Wsparły 194 osoby
6 785 zł (67,84%)
Adopcje