Romek może umrzeć

Wsparło 65 osób
3 295 zł (27,45%)
Brakuje jeszcze 8 705 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 1 Września 2023

Zakończenie: 31 Grudnia 2028

Godzina: 23:59

Romek- szczeniak w typie rasy buldog, który powinien się beztrosko bawić, cieszyć życiem. Niestety, u Ronka liczy się każda godzina, każdy dzień!

Pomóżcie nam go uratować, jego wada genetyczna to tykająca bomba! Romek ma zrośnięte dwa kręgi na odcinku łączącym głowę z szyją, przez co utworzył się klin, który blokuje rdzeń kręgowy, co uniemożliwia przepływ płynu rdzeniowo-mózgowego. Ta wada powoduje u maluszka wodogłowie!

W każdej chwili przy ruchu szyi klin może się wyłamać i przerwie się rdzeń, co doprowadzi do śmierci malucha. Romek jest po dwóch konsultacjach neurologicznych, miał też badanie rezonansem magnetycznym. Jego jedyną szansą na przeżycie jest bardzo skomplikowana operacja neurochirurgiczna.

Opis od neurologa:

U pacjenta w MRI uwidoczniono poszerzenie trzeciej komory mózgu wtórne do zaburzeń przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego spowodowane uciskiem atlasu na rdzeń kręgowy - wada anatomiczna wrodzona. Stan do stabilizacji chirurgicznej poprzez hemilaminektomię boczną celem usunięcia zmienionego fragmentu, następnie rehabilitacji. Do czasu operacji stabilizacja farmakologiczna, ostrożne obchodzenie się z pacjentem, oraz próba stabilizacji kołnierzem.

Błagamy Państwa o pomoc, o szansę dla maluszka Romka, który chce się bawić jak każdy szczeniak dla Romcia, który bardzo chce żyć!!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
14 aktualnych zbiórek
72 zakończone zbiórki
Wsparło 65 osób
3 295 zł (27,45%)
Brakuje jeszcze 8 705 zł
Adopcje