Ratujemy zwierzęta z Ukrainy! Dramat trwa.

Wsparły 393 osoby
18 910 zł (18,91%)
Brakuje jeszcze 81 090 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 5 Marca 2022

Zakończenie: 31 Grudnia 2022

Godzina: 23:59

12 Czerwca 2022, 18:04
Jak ratować?

Kochani, mija kolejny miesiąc wojny... 

To czas straszny dla ludzi i zwierząt. 

Nasza zbiórka, stoi w miejscu ale mimo to nie omawialiśmy pomocy. 

Pomogliśmy w diagnostyce i sfinansowaniu kastracji zwierząt Uchodźców. Zaopatrzyliśmy wiele osób przekraczających granicę ze zwierzętami na rękach w transportery oraz dobrą jakościowo karmę. 

Znaleźliśmy domy adopcyjne dla psów i kotów, które trafiły do naszych domów tymczasowych. 

Niektóre zwierzęta nadal oczekują na domy stałe :(

10 czerwca wyruszył kolejny duży transport karmy,  akcesoriów i leków dla zwierząt w Ukrainie. 

Wojna, coś, czego nikt z nas nie przewidział. Najgorszy koszmar, który w zaledwie kilka chwil stał się jawą… Uciekają wszyscy, zwierzęta mają jednak najmniejszą szansę na ratunek.

Nasze serca są rozdarte. Jesteśmy tak blisko - zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą. Na co dzień musimy spotykać się z ogromem ludzkiego nieszczęścia i lękiem o jutro.

Mijają kolejne dni, emocje nie opadły. Obawiamy się każdego dnia, ale wiemy jedno - MUSIMY DZIAŁAĆ. Zwierzęta wymagają diagnostyki i leczenia.

Na zdjęciach i filmach widzicie OCALAŁE zwierzęta, które przyjechały do nas z Ukrainy.Z tyłu głowy mamy płacz dzieci, zagubienie zdruzgotanych matek i żon, ich bezsilność. I w tym całym nieszczęściu Oni – Ci, którzy pomimo tragedii, nie zapomnieli o naszych braciach mniejszych. Buduje nas to, że niektórzy ludzie uciekają razem ze zwierzętami...

Serce krwawi, kiedy myślimy o tym, że NA MIEJSCU ZOSTAŁO WIELU BEZBRONNYCH LUDZI I WIELE ZWIERZĄT, zwierząt, które właściciwie nigdy nie miały łatwo na Ukrainie.

Każdy z nas robi co może, pomagamy ludziom i zwierzętom. Otwieramy nie tylko swoje serca, ale domy, zakłady pracy, mobilizujemy do działań rodziny i znajomych. Pomimo, że towarzyszą temu łzy i poczucie bezsilności, dajemy radę. Jedno jest pewne NIKT, TAK JAK MY – POLACY, nie potrafi się jednoczyć w trudnych momentach.

Znów pokazujemy całemu światu, jak potrafimy działać dla LUDZI I ZWIERZĄT, bez barier. Obcy stali się bliscy - SILNI. Jest cholernie trudno, a będzie jeszcze gorzej... Będąc tu - bezpośrednio obok bomb, śmierci, przerażających krzyków, braku jedzenia, paliwa, pośród ludzkiej tragedii, przychodzi nam się zderzyć z nową KOSZMARNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ.

Znów w skórę najbardziej dostaje :ubelszczyzna. Możemy liczyć tylko na cudownych ludzi, którzy są gotowi realnie pomóc.


Nie chcemy zbierać samych pieniędzy, choć wiadomo, że dzięki nim można zrobić wiele dobrych rzeczy. Chcemy zbierać WAS - dobrych ludzi, którzy pomogą nam walczyć ze skutkami tego KOSZMARU przez miesiące, a może nawet lata.

Tu możesz uzupełnić ankietę ws. wolontariatu: https://www.fundacjaexlege.pl/ankieta-wolontariat/Potrzebujemy wsparcia rzeczowego np. transporterów, karmy dobrej jakości, podkładkę higienicznych, które możecie wysłać na nasz adres:

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE
ul. Elizy Orzeszkowej 4, 20­-435 Lublin tel. 690280455

Nasze zapasy darów SKOŃCZYŁY SIĘ!

W ciągu kilku dni rozdaliśmy w trakcie naszych dyżurów pomocowych transportery, karmę i akcesoria osobom, które uciekały ze swoimi zwierzętami. 

Apelujemy też o domy ADOPCYJNE I TYMCZASOWE dla zwierząt z Ukrainy, ale i RODZIMYCH, których adopcje pozwolą nam przyjmować kolejne zwierzęta z terenu objętego wojną.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
10 aktualnych zbiórek
91 zakończonych zbiórek
Wsparły 393 osoby
18 910 zł (18,91%)
Brakuje jeszcze 81 090 zł
Adopcje