Razem budujemy nowy azyl dla ummo kotów!

Zbiórka zakończona
Wsparły 472 osoby
15 015 zł (100,1%)

Rozpoczęcie: 21 Lutego 2021

Zakończenie: 24 Maja 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
26 Marca 2021, 08:59
Jeszcze tylko kilka dni...

Kochani,

Mimo przeciwnościom, obostrzeniom i związanymi z nimi trudnościami staramy się bez ustanku, aby projekt Nowej Siedziby zakończyć jak najszybciej. 

Dobroć, oraz szczodrość ludzi w ostatnich dniach sprawiła u nas niemałe zaskoczenie, ale i wzruszenie. Wasze zaufanie w naszą pracę sprawia, że mamy jeszcze więcej energii i siły na dalsze działanie.

W związku z wczorajszym obwieszczeniem, zostaliśmy zmuszeni do przyspieszenia zakupów mimo, że klucze otrzymamy dopiero we wtorek. Staramy się zakupić wszystko co potrzebne, aby podczas krajowego zamknięcia praca u nas mogła trwać.

Pozostało jeszcze 4300 zł do zebrania - tylko tyle i aż tyle. Bardzo prosimy o dalsze wsparcie. Pomóżcie nam zamknąć tą zbiórkę na 100 %, a efekty poznacie już niebawem. 

Fundacja Psy Ulicy to organizacja założona w 2014 roku w Warszawie, której działania niosą nie tylko doraźna pomoc skierowana do bezdomnych zwierząt, ale także mają charakter edukacyjny i przyczyniają się do zapobiegania bezdomności.

W październiku 2018 roku postanowiliśmy zacząć działać lokalnie, dlatego dzięki uprzejmości Miasta Stołecznego Warszawy wynajęliśmy mały lokalik na preferencyjnych warunkach, tworząc nasz pierwszy azyl dla bezdomnych zwierząt. Nasza działalność i prowadzenie siedziby spotkało się z wielką przychylnością mieszkańców, a szczególnie naszych sąsiadów.

Ludzie są bardzo zaangażowani w pomoc – fizyczną czy rzeczową. Bardzo często polecają nasze miejsce rodzinie czy przyjaciołom. Prowadząc pomoc stacjonarną mogliśmy na spokojnie przyjrzeć się problemowi i stwierdziliśmy, że zwierząt potrzebujących pomocy jest dużo więcej, niż zakładaliśmy, a my chcąc się rozwijać - potrzebujemy więcej miejsca.

Aktualnie jesteśmy w trakcje podpisania nowej umowy na wynajęcie 140 m2 powierzchni, którą zmienimy w wyjątkowe miejsce na warszawskiej Woli. Ogromna przestrzeń oraz podział na kilka pokoi pozwoli nam na pomoc zwierzętom z różnymi problemami (kociarnia dla kotów zdrowych, pokój dla seniorów, pokój dla kotów chorych na białaczkę/felv).

Przed nami w tym miejscu znajdowała się szkoła językowa, dlatego potrzebujemy wsparcia innych, aby nasz projekt ruszył zgodnie z planem pierwotnym. 

Nasz Azyl to nie tylko miejsce dla zwierząt to również kąt dla naszych wolontariuszy, ludzi, którzy po zwykłej pracy zarobkowej poświęcają prawie każdą wolną chwilę na pracę z naszymi podopiecznymi, dlatego i dla nich chcemy stworzyć kącik, który będą mogli zagospodarować, odpocząć.

Na co dokładnie zbieramy:

- wykładzina PCV do 5 pokoi, listwy przypodłogowe (aktualna wykładzina nie pozwoli na zachowanie sterylności i łatwości w utrzymaniu porządku);

- farby i akcesoria do malowania (białe, kolorowe);

- oświetlenie, ponieważ wcześniejsze zostało zabrane przez poprzedniego najemcę ( kinkiety);

- dużą drabinę, aby łatwiej dostać się do trudno dostępnych miejsc ( lokal ma ponad 4 m wysokości);

- karnisze do zamontowania w dwóch oknach;

- regały magazynowe do przechowywania darów/jedzenia;

- sprzęt agd (lodówka, duża oddzielna zamrażarka, zmywarka do wyparzania)

- półki do montowania w strefach magazynowych.

- półki do stworzenia idealnego kociego świata, aby zapełnić każdy metr kwadratowy największe kociarni i zrealizować projekt małpi gaj :)  

- dużo drobnych elementów, które będą niezbędne do remontu, a nie ma miejsca, aby wymieniać je po kolei. 

- Przeprowadzenie profesjonalnej instalacji kanalizacyjnej do pierwszego pokoju w celu stworzenia profesjonalnej kuchni z ogromnym zlewem (aktualnie lokal ma tylko mały zlew do mycia rąk w łazience).

- zakup nowych klatek kennelowych do szpitalika i miejsce rekonwalescencji;

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i dzięki jednemu procentowi jesteśmy w stanie rozwijać nasze marzenia a tym samym pomagać zwierzętom, bo właśnie dla nich tutaj jesteśmy. Jednak nie każdy projekt jesteśmy w stanie sfinansować sami...dlatego zwracamy się z prośbą do Was.

Nasz apel kierujemy do Państwa, ponieważ społeczna odpowiedzialność, to nie tylko narzędzie promocyjne, ale przede wszystkim współtworzenie odpowiednich postaw i motywowanie do brania współodpowiedzialności za słabszych, biedniejszych, potrzebujących.  Jesteśmy ludźmi i to nasza dobra wola zmienia świat na lepszy.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
46 zakończonych zbiórek
Wsparły 472 osoby
15 015 zł (100,1%)