Ruda po wypadku

Wsparły 23 osoby
759,56 zł (12,65%)
Brakuje jeszcze 5 240,44 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 14 Października 2021

Zakończenie: 1 Stycznia 2022

Ruda została wczoraj zabezpieczona po wypadku z samochodem dostawczym. Pies posiada właściciela, starsza schorowana Pani mieszkająca na wsi w gminie Kołbiel.

Zostaliśmy powiadomieni o wypadku z udziałem dwóch psów Rudej i jej córki - na miejscu poznaliśmy historię opiekującej się psami. Sunia wymagała natychmiastowej pomocy weterynarza. W nocy przeszła zabieg amputacji ogona, aktualnie jest w trakcie przygotowania do kolejnego zabiegu z udziałem ortopedy. Operowana będzie tylna łapa, która wymaga poskładania. 

Wiemy, zdjęcia są drastyczne, wiemy też, że winę ponosi właściciel psów. Jednak musimy zwrócić uwagę, iż osobą opiekującą jest starsza schorowana osoba, która nie ma rodziny ani nikogo do pomocy. 

A te dwie suczki to cały jej świat... 

Podjęliśmy decyzję, że zabezpieczymy oba psiaki, Starsza Sunia - Ruda - na zdjęciach wymaga hospitalizacji - i przez kilka dni będzie pod stałą opieką weterynaryjną, 

Młodsza sunia - córka Rudej - bardzo płochliwa została zabezpieczona i jest w trakcie diagnozowania. 

Po wyprowadzeniu obu suczek podejmiemy decyzję co dalej - rozważyliśmy dwie opcje - jedna to, że jako fundacja podejmiemy się pomocy właścicielce i pomożemy w opiece nad zwierzętami. Przeprowadzimy dodatkowe prace zabezpieczające i wolontariusze będą codziennie pomagać schorowanej Pani, by zapobiec w przyszłości kolejnej takiej tragedii. Drugą pod rozważenie było, że Rude dziewczyny znajdą nowy dom poprzez adopcję, co byłoby trudne dla właściciela. Dlatego też zrobimy wszystko, by schorowana właścicielka mogła dalej mieć przy sobie zwierzęta, które kocha naprawdę mocno. 

Sytuacja materialna właścicielki jest bardzo zła. Nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia, dlatego założyliśmy zbiórkę.

Aktualnie koszt zabiegu, hospitalizacji wynosi 1200 zł. Czeka nas kolejny zabieg, który będzie kosztował ok. 700 zł. Wiemy też, że młodsza suczka prawdopodobnie będzie musiała zostać poddana zabiegowi złożenia łapy, czekamy na potwierdzenie od weterynarzy. 

 

 

 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
14 zakończonych zbiórek
Wsparły 23 osoby
759,56 zł (12,65%)
Brakuje jeszcze 5 240,44 zł
Wesprzyj