Kotek Sioma vel Casper z Charkowa ewakuowany z linii frontu prosi o pomoc

Wsparły 3 osoby
320 zł (10,66%)
Brakuje jeszcze 2 680 zł

Rozpoczęcie: 26 Kwietnia 2023

Zakończenie: 1 Sierpnia 2023

Godzina: 23:00

27 Maja 2023, 15:33
Aktualizacja : 27-05-2023 r

Pokorny SIOMA przypomina się Darczyńcom cichutko prosząc o jedzonko…  Kocurek obiecuje swoim uroczym miauczeniem ,że podzieli się posiłkiem ze stadkiem pozostałych kotków wymagających karmy odtłuszczonej.

Pusta skarbona zbiórkowa to pusta kocia miska. Smutne , ale prawdziwe….

Pokaż wszystkie aktualizacje

25 Maja 2023, 21:22
Aktualizacja: 25-05-2023 r

 

Koty niewychodzące wymagają częstego wyczesywania sierści, szczotkowania, a nawet trymowania  bez względu na jej długość.

Widzimy na zdjęciu pojemnik wypełniony  do połowy martwym kocim włosem.  To efekt groomingu z zaledwie czterech kotów podopiecznych pani Svietlany.

22 Maja 2023, 17:12
Aktualizacja : 22-05-2023 r

Zamieszczamy przykładowe zdjęcie jednego z kolegów Siomy, intensywnie forsującego okna i balkon. Pisaliśmy  o tym, że Sioma jest już gotowy do adopcji. W związku z powyższym musimy ostrzec kandydatów przed zapędami turystycznymi przytulaka. Zew natury ma swoje prawa. Pani Svietlana posiada potężne doświadczenie w opiece nad kotami, dlatego powinniśmy Jej rad słuchać. Siatka wymagana do zastosowania w domu, mieszkaniu musi być SIATKĄ ZE STALI NIERDZEWNEJ. Istnieje ryzyko skutecznej walki kota z siatką wykonaną z innego materiału- którą kot po prostu przegryzie. Nie wolno nam narażać słodziaka na niebezpieczenstwo.

20 Maja 2023, 22:32
Aktualizacja: 20-05-2023 r

Kochany Sioma to okaz zdrowia . Kotek gotowy jest już do adopcji. Będąc kotkiem niewychodzącym, bardzo wyrozumiałego domku potrzebuje. Z wielką dozą cierpliwości oczekiwana będzie przez nas odpowiednia rodzina. Nowa rodzina powinna mieć na uwadze również koszty utrzymania kocurka., min związane z wyżywieniem. Karma żywieniowa dopasowana do jego potrzeb nie może być zmieniana. Obecnie my również musimy zakupić dla niego karmę odtłuszczoną , którą z powodzeniem karmiony jest Sioma. Smutna prawda jest taka - że funkcjonujemy na oparach finansowych. Nawet dokładanie połowy emerytury do opłat fundacji nie ratuje ciężkiej sytuacji budżetowej. W ten smutny sposób musimy radzić sobie od 24 lat. Dlatego - błagamy Was o wsparcie, a za dotychczasową pomoc gorąco dziękujemy. PROSIMY-KTO MOŻE- NIECH SIOMIE POMOŻE.

13 Maja 2023, 19:58
Aktualizacja : 13-05-2023 r

RADOŚĆ WIELKA !!!   Test FeLV i FIV wyszedł "-" ujemny!!!

Jak widzicie SIOMA baaardzo zmęczony podróżą do kliniki i zestresowany wizytą w gabinecie, wyczerpany fizycznie i psychicznie zasnął NA WYSOKOŚCIACH. Wybrał najwyższy kaloryfer , aby reszta kociego stada nie przerywała mu snu i pozwoliła zregenerować siły.

Cieszymy się również z litościwych upustów cenowych na fakturze za usługę weterynaryjną. Gorące podziękowania ślemy do właścicieli Kliniki "ARKA" za zrozumienie sytuacji finansowej fundacji. Potrzeb mamy wiele - środków do ich realizacji nie za wiele. Jeszcze raz - gorąco dziękujemy.

05 Maja 2023, 19:39
Aktualizacja : 05-05-2023 r

 

Dzisiaj SIOMA pojechał z panią Svietłaną do Kliniki Weterynaryjnej „ARKA” w Krakowie , gdzie kotu została pobrana krew do wykonania TESTU FeLV i FIV.

Karta Informacyjna Wizyty poniżej w zalączeniu.

02 Maja 2023, 15:18
Aktualizacja : 02-05-2023 r

Kochani Darczyńcy - proszę Was , abyście nie ulegali wrogiej propagandzie. Jak inaczej wytłumaczyć zastój  w aukcji na rzecz ukraińskich kotów w potrzebie? Do tej pory wpłynęło zaledwie 20,0 zł. Osobie, która podarowała przysłowiowy "wdowi grosz", niechaj niebiosa wynagrodzą stokrotnie !!! Piszę o tym, ponieważ osobiście doświadczam niezrozumiałej krytyki. Nikt z nas nie wie co Go w przyszłości czeka. Dzisiaj Oni - jutro My. Oby tak nie było, lecz KTO TO WIE ? Wątpiącym proponuję dwie doby podróży z przesiadkami do Charkowa i dwie doby drogi powrotnej z transporterami pełnymi kotów w rękach do Polski. Tak ratują swoje ukraińskie zwierzęta ofiarni obywatele Ukrainy. Naszym moralnym obowiązkiem jest współpraca z Nimi. Nie porzucamy opieki nad polskimi czworonogami. Rozszerzamy zakres obowiązków o pomoc futrzakom ze wschodu. Jak widzicie , to Oni sami bezpośrednio roztaczają opiekę nad nimi w miejscu swojego tymczasowego zamieszkania. NIE UDŹWIGNĄ JEDNAK CIĘŻARU FINANSOWEGO TEJ OPIEKI BEZ NASZEJ POMOCY. MY TYLKO WSPÓŁFINANSUJEMY WYDATKI PONIESIONE GŁÓWNIE NA USŁUGI WETERYNARYJNE I WYŻYWIENIE. Prosimy gorąco o pomoc. Pomóżcie nam pomagać. Jeżeli taka jest darczyńcy wola - może wysłać paczkę z zakupioną karmą KATTOVIT GASTRO mokrą, suchą , żwirek do kuwet. Paczkę proszę wysłać na adres fundacji FOZ "Ulga w Cierpieniu: 42-600 Tarnowskie Góry ul. Częstochowska 58. Proszę dołączyć fakturę lub paragon celem wprowadzenia do ksiąg rachunkowych fundacji. W imieniu kociaków dziękuję za zrozumienie.

29 Kwietnia 2023, 19:30
29-04-2023 Aktualizacja

Na zdjęciach aktywny Sioma vel Kasper cenzuruje pocztowe przesyłki pomocowe.

28 Kwietnia 2023, 20:08
28-04-2023 zbieramy na TEST FeLV i FIV

Aktualizacja  28-04-2023

Sioma vel Casper !
Kot z Ukrainy (Kharkiv)
Wiek 9 miesięcy.
Zaszczepiony, wykastrowany, zdrowy. Posiada  paszport raz mikrochip.
Sioma vel Casper przyjaźni się z kotami.Z natury i z racji młodego wieku  jest bardzo aktywny,
Kocha ludzi.  Uwielbia  wspólne spanie z człowiekiem. Pomóżmy uzbierać potrzebną kwotę na wykonanie Testu Felv i FIV: koszt 135,00 zł + 85,00 zł wizyta lekarska. Nie każmy kotu czekać  na adopcję. Wszystko tak naprawdę zależy  tylko od wyniku testu. Domek dla Kocurka pojawił się na horyzoncie możliwości adopcyjnych. Gorąco prosimy o pomoc finansową. Brak pieniążków blokuje nasze możliwości pomocy zwierzętom w potrzebie.

Drodzy Darczyńcy, okrucieństwa wojny nie trzeba opisywać. Nasze serca płaczą razem z cierpiącymi ludźmi i zwierzętami. Pomagamy w miarę naszych sił.

Do obowiązków względem podopiecznych z naszego kraju doszła konieczność pomocy zwierzętom ewakuowanym z terenów objętych działaniami wojennymi. Do tej pory radzilismy sobie finansowo nie prosząc Was o pomoc. W obecnej sytuacji już MUSIMY błagać o wsparcie finansowe. Fundusze zebrane dzięki Waszej ofiarności pomogą opłacić wymagane badania diagnostyczne Siomy tj. TEST FeLV i FIV. Zakupimy karmę oraz żwirek i inne akcesoria dla kocurka. Opłacimy przejazdy do Kliniki Wetreynaryjnej "ARKA" w Krakowie oraz rodzin kandydujących na adopcyjne. Wspólnie pomóżmy pani Svietlanie dzielnie opiekującej się zwierzakami w wynajmowanym maleńkim mieszkanku w Krakowie.

Bez naszej współpracy realizacja pomocy jest niemożliwa. Ufam, że i tym razem pomożecie. W imieniu pani Svietłany oraz Siomy, jednego z wielu kotów w potrzebie, którymi się opiekuje -ZA WSZELKĄ POMOC SERDECZNIE DZIĘKUJE!

Aktualizacja  28-04-2023

Sioma vel Casper !
Kot z Ukrainy (Kharkiv)
Wiek 9 mies.
Zaszczepiony, wykastrowany, zdrowy. Posiada  paszport raz mikrochip.
Sioma vel Casper przyjaźni się z kotami.Z natury i z racji młodego wieku  jest bardzo aktywny,
Kocha ludzi.  Uwielbia  wspólne spanie z człowiekiem. Pomóżmy uzbierać potrzebną kwotę na wykonanie Testu Felv i FIV: koszt 135,00 zł + 85,00 zł wizyta lekarska. Nie każmy kotu czekać  na adopcję. Wszystko tak naprawdę zależy  tylko od wyniku testu. Domek dla Kocurka pojawił się na horyzoncie możliwości adopcyjnych. Gorąco prosimy o pomoc finansową. Brak pieniążków blokuje nasze możliwości pomocy zwierzętom w potrzebie.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 3 osoby
320 zł (10,66%)
Brakuje jeszcze 2 680 zł