Kastrujemy bezdomność! Zbiórka na kastrację i sterylizację bezdomnych kotów!

Zbiórka zakończona
Wsparło 20 osób
633,52 zł (7,03%)

Rozpoczęcie: 27 Lutego 2020

Zakończenie: 10 Maja 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Projekt na rok 2020 - kastrujemy bezdomność! 

30 kotów w skali roku. Tylko i aż! Sterylizacje, kastracje, szczepienia, odrobaczenia, odpchlenia. Koszty z duuużą zniżką 9 tys. zł!

Cel zbiórki:
Bezdomne, wolno żyjące koty z terenu miasta Warszawy, nieoznakowane (bez naciętego ucha) będą sukcesywnie odławiane przez doświadczonych wolontariuszy Fundacji Serce dla Zwierząt. Posiadamy wiedzę, doświadczenie i sprzęt potrzebny do odławiania dzikusków. Koty te zostaną bezpiecznie przetransportowane samochodem, w odpowiednich klatkach do zaprzyjaźnionych, zaufanych Przychodni Weterynaryjnych w Warszawie i okolicach, z którymi Fundacja współpracuje od 5 lat. Kotki po zabiegach sterylizacji pozostaną w szpitalu 7 dób. Kocury po kastracji zostaną w szpitalu 3 doby.

Następnie zostaną przez wolontariuszy odwiezione w miejsce bytowania (jeśli są one bezpieczne) a koty są dzikie. Oswojone koty, kociaki i koty wymagające leczenia zostaną pod opieką Fundacji!
Jako Fundacja dostajemy wiele zgłoszeń z prośbą o pomoc w skupiskach kotów na działkach czy cmentarzach, piwnicach, przy lesie, na osiedlach więc nie będziemy mieli problemów z wykonaniem założonego celu. Niestety obecnie musimy odmawiać pomocy, ze względu na brak finansów a skala bezdomności się powiększa! Idzie wiosna a wraz z nią rujki i setki niechcianych kociąt. Możemy wziąć udział w zapobieganiu niekontrolowanemu rozrodowi.

Fundacja Serce dla Zwierząt dużą uwagę skupia nie tylko na kastracjach i sterylizacjach, ale także na leczeniu i profilaktyce zwierząt bezdomnych. W ramach realizacji projektu planujemy odrobaczenia, odpchlenia oraz szczepienia przeciw chorobom zakaźnym podjąć u wszystkich wyłapanych na zabiegi sterylizacji /kastracji kotów przed opuszczeniem szpitala. Z naszych doświadczeń wynika, że dzięki szczepieniom ochronnym znacznie ograniczyliśmy rozwój chorób zakaźnych wśród bezdomnych kotów.

Chcemy w ramach projektu przeciwdziałać panleukopenii, która zabija całe stada kotów oraz katarowi kociemu, dziesiątkującemu koty bezdomne prowadząc je do utraty zdrowia, wzroku prosić lekarzy o wykonywanie testów w kierunku wirusów FIV/ FeLV - czyli nieuleczalnym chorobom zakaźnym u podejrzanych osobników. Aby zapobiegać rozpowszechniania się tych wirusów, nie wypuszczać chorych kotów do skupisk - poszukiwać im domów z innymi zarażonymi kotami lub poddawać eutanazji te, u których choroba jest bardzo zaawansowana i powikłana.

Czy wiecie ile kosztuje pomoc 30 bezdomnym kotom? 

Kalkulacja kosztów:
- usługa kastracji 1 kocura plus 3 doby w szpitalu - 150 zł x 20 kotów = 3000 zł
- usługa sterylizacji 1 kotki plus 7 dób w szpitalu - 300 zł x 10 kotek = 3000 zł
- profilaktyka kotów bezdomnych w tym szczepienia, odrobaczenia, odpchlenia - 70 zł x 30 kotów = 2100 zł  
- testy FIV/FeLV  10 podejrzanych osobników x 90 zł = 900 zł

Prosimy, pomóżcie nam osiągnąć założony cel. Brakuje nam tylko Waszego wsparcia. Dziękujemy za każdą złotówkę. Tylko razem mamy moc!Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
60 zakończonych zbiórek
Wsparło 20 osób
633,52 zł (7,03%)