Tobik trzy dni przeleżał przy drodze po tym, jak został potrącony przez samochód. Biedny piesek doznał wiele cierpienia

do końca
Wsparło 107 osób
1 798 zł (57,07%)
Brakuje jeszcze 1 352 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 8 Września 2019

Zakończenie: 24 Września 2019

Do przedstawicielstwa naszej fundacji zwrócili się wolontariusze z Kropywnyckiego z prośbą o pomoc dla psa Tobika, który wpadł pod samochód.

Zawieźliśmy Tobika do lecznicy weterynaryjnej bez chwili zastanowienia. Lekarze postawili przygnębiającą diagnozę: piesek ma skomplikowane złamanie przedniej łapki, ropiejące uszkodzenie miednicy, pęknięcie kości biodrowej. Jak już zapewne się domyślacie, takie urazy są bardzo poważne i są zagrożeniem dla życia zwierząt. Bardzo złemu stanowi Tobika sprzyjał dodatkowo fakt, że przeleżał on trzy dni przy drodze, bez jedzenia i wody, w koszmarnym upale. Został potrącony przez samochód i, jak to najczęściej bywa, kierowca nie zatrzymał się, aby pomóc nieszczęsnemu zwierzakowi.

Obecnie piesek znajduje się w lecznicy, gdzie jest pod opieką lekarzy, którzy przeprowadzili już badanie RTG, USG, operację osteosyntezy, wstawili drut i szynę. To ogromny i trudny kawał pracy, który wymagał od weterynarzy wiele cierpliwości, wysiłku i oczywiście doświadczenia.

Piesek jest teraz leczony farmakologicznie w centrum weterynaryjno-rehabilitacyjnym BIM, na 15 września wyznaczono powtórne badanie RTG, po którym zostanie wyjęty drut, jeśli wszystko będzie w porządku. Mamy nadzieję, że wszystko się zrosło i goi jak należy – bardzo chcemy, aby Tobik mógł znowu cieszyć się życiem!

Stan psiaka na dzień dzisiejszy jest zadowalający, może już stać na trzech łapkach i nawet stawia pierwsze kroki na drodze ku wyzdrowieniu. Jednakże konieczne jest dalsze leczenie i rehabilitacja, które są bardzo kosztowne... Dlatego znowu zwracamy się do Was, czyli do osób, które nigdy nie zawiodły ani naszych podopiecznych, ani naszych nadziei!

Pomóżmy Tobikowi wszyscy razem!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
15 aktualnych zbiórek
62 zakończone zbiórki
do końca
Wsparło 107 osób
1 798 zł (57,07%)
Brakuje jeszcze 1 352 zł
Wesprzyj