Trzykrotka – mała koteczka z wielkim problemem. Zbieramy na operację!

Wsparło 13 osób
451,57 zł (18,06%)
Brakuje jeszcze 2 048,43 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 8 Listopada 2019

Zakończenie: 31 Stycznia 2020

Trzykrotka – mała koteczka z wielkim problemem. Zbieramy na operację!

Trzykrotka to przemiłe kocie dziecko – ma ok 5–6 miesięcy, została zabrana na kastrację gdzieś ze wsi pod Wołominem. Po zabiegu miała wrócić w krzaki, z których została zabrana… Żal było wypuszczać taką przylepę, zwłaszcza że w okolicy, z której została zabrana, nie ma wcale ani karmicieli, ani miejsca, gdzie kot mógłby się schronić. Trzykrotka przyjechała do nas na tymczas – prosto z lecznicy, w której miała zostać wysterylizowana.

Ku naszemu olbrzymiemu zdumieniu okazało się, że kicia:
1. Nie jest wysterylizowana
2. Ma wypadający odbyt, o który nikt nie zadbał (!!)
3. Jest zaczipowana
4. Jest zaszczepiona i odrobaczona
5. I jest straszliwie głodna…

Szybki wywiad i okazało się, że weterynarz z Wołomina (lecznica gminna) potraktował kotkę jako zdrową (no serio???) i za młodą na kastrację, więc jako kotkę wolnożyjącą zaszczepił i zaczipował. Przekracza nasze zrozumienie celowość czipowania kota wolnożyjącego. Przerasta naszą wyobraźnię, jak weterynarz mógł przeoczyć wypadnięty odbyt. Będziemy wyjaśniać tą sprawę, bo nikt, kto tak potraktował kotkę, nie zasługuje naszym zdaniem na miano weterynarza…

Teraz jednak ważna jest Trzykrotka i jej zdrowie. Natychmiast po zauważeniu wypadniętego odbytu kicia trafiła do zaprzyjaźnionej lecznicy, gdzie w lekkiej narkozie śluzówka została wsunięta na miejsce i zostały założone szwy podtrzymujące. Niestety okazało się, że trzydniowy pobyt w wołomińskiej lecznicy za skutkował zaparciem i przy próbie wypróżnienia odbyt znowu wypadł. Teraz Trzykrotka je RC Convalescence Support z dodatkiem parafiny i czekamy, aż przewód pokarmowy na tyle się ustabilizuje, że będzie można zdjąć szwy.


Reasumując – zamiast kotki szukającej domu mamy kotkę chorą i ze sporym rachunkiem u weta :(

Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia! Koszty leczenia Trzykrotki są już wysokie, a końca na razie nie widać. Dodatkowo kicia potrzebuje specjalnej karmy - Royal Canin VD Fibre Response (sucha i mokra), a to znacznie zwiększa koszty jej utrzymania… Sami nie dajemy już rady!

Trzykrotce można również przekazać dary rzeczowe: karmę, żwirek itp. – darczyńców prosimy o kontakt 791967962.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
14 zakończonych zbiórek
Wsparło 13 osób
451,57 zł (18,06%)
Brakuje jeszcze 2 048,43 zł
Wesprzyj