Kostniakomięsak odbiera Dżekiemu życie! Błyskawiczna operacja i chemioterapia daje mu szansę na powrót do zdrowia. Pomożecie?

Wsparło 690 osób
23 701 zł (80,07%)
Brakuje jeszcze 5 899 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 15 Sierpnia 2023

Zakończenie: 30 Października 2023

Godzina: 23:59

15 Września 2023, 13:50
[Aktualizacja] 13 września 2023

W dniu 13 września Dżeki przeszedł kolejną operację, lekarze weterynarii wycięli zmianę nowotworową z jeszcze większym marginesem niż poprzednio. Wycinek został wysłany na badania histopatologiczne. Jeśli wszystko będzie dobrze Dżekiego czeka IMMUNOTERAPIA z wykorzystaniem szczepionki Oncept Melanoma Vaccine.

Pokaż wszystkie aktualizacje

03 Września 2023, 00:06
[Aktualizacja] 3 września 2023

W dniu 1 września Dżeki odwiedził klinikę onkologiczną w Warszawie.

Diagnoza: czerniak złośliwy skóry owłosionej z negatywnymi czynnikami rokowniczymi usunięty niecałkowicie. Czerniak Dżekiego wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia przerzutów, z tego powodu wskazane jest leczenie uzupełniające. Na chemioterapię onkologiczną odpowiada tylko 18-28% pacjentów, dlatego jest bardzo rzadko stosowana w leczeniu onkologicznym. Najskuteczniejszą metodą leczenia uzupełniającego zabieg operacyjny jest IMMUNOTERAPIA z wykorzystaniem szczepionki Oncept Melanoma Vaccine. Zalecana jest do podawania w czerniakach złośliwych bez przerzutów odległych pod warunkiem osiągnięcia wcześniej kontroli choroby miejscowej (usunięcie chirurgiczne lub radioterapię guza i zajętych regionalnych węzłów chłonnych). Podawana jest 4 razy co 2 tygodnie i następnie co 6 miesięcy. Zalecenia przed immunoterapią: wtórne usunięcie chirurgiczne z poszerzeniem marginesu chirurgicznego, radioterapia z podaniem czterech frakcji promieniowania na okolicę operowaną.

Originał dokumentu znajdziecie na samym końcu zbiórki.

22 Sierpnia 2023, 10:57
[Aktualizacja] 22 sierpnia 2023

W dniu 21 sierpnia w znieczuleniu ogólnym lekarze weterynarii pobrali Dżekiemu fragment tkanki ze zmiany na prawym żebrze, została także usunięta zmiana skórna na głowie. W obu przypadkach fragmenty tkanek wysłano na badania cytologiczne i histopatologiczne. Dalsze decyzje dotyczące leczenia nastąpią po otrzymaniu wyników badań.

Kostniakomięsak to jeden z bardziej agresywnych nowotworów u psów. Dziewięcioletni Dżeki nie ma przerzutów do płuc – można mu pomóc, jednak jak zawsze problemem są pieniądze i upływający czas. Każdy dzień zwłoki zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia przerzutów.

Kilka miesięcy temu Dżeki zaczął gorzej się czuć, jego opiekunka od razu zauważyła, że psiak zachowuje się tak jakby coś bardzo go bolało. Natychmiast udała się do lekarza weterynarii, który przeprowadził niezbędne badania.

Lekarza zaniepokoił guzek na żebrze. Podejrzewając najgorsze skierował Dżekiego na konsultację do onkologa. Specjalista potwierdził, że prawdopodobnie jest to kostniakomięsak. Na szczęście zdjęcia RTG płuc nie ujawniły (na razie) przerzutów – jest więc szansa, aby Dżeki pokonał walkę z nowotworem.

Żeby ostatecznie potwierdzić diagnozę w najbliższym czasie onkolog musi pobrać Dżekiemu wycinek guza i przesłać go do badania histopatologicznego. Kolejnym krokiem będzie konieczność wykonania tomografii komputerowej z kontrastem. Potem operacja wycięcia żebra wraz z guzem i... cykl chemioterapii.

Opiekunki Dżekiego nie stać na pokrycie tak dużych kosztów – zresztą przeczytajcie sami fragment listu, który otrzymaliśmy od pani Natalii.

Dżeki zawsze był ze mną w ciężkich dla mnie chwilach, kiedy sama walczyłam z rakiem piersi przez parę lat, on zawsze był ze mną, po ciężkiej chemioterapii zawsze był obok mnie, nie mogę go teraz nie ratować, chce walczyć, dopóki jest nadzieja. Pozdrawiam Natalia.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie w pokryciu kosztów leczenia Dżekiego. Z góry serdecznie dziękujemy za każdą otrzymaną wpłatę.  

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
123 zakończone zbiórki
Wsparło 690 osób
23 701 zł (80,07%)
Brakuje jeszcze 5 899 zł
Adopcje