Walczymy o przetrwanie! Dołącz do nas!

Zbiórka zakończona
Wsparło 331 osób
6 835 zł (25,31%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 8 Marca 2023

Zakończenie: 30 Maja 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Bardzo prosimy Cię o pomoc w ratowaniu zwierząt i opłacenie faktur za leczenie zwierząt pod naszą opieką. O ile jakoś udaje się nam pozyskać karmy na ich wyżywienie, tak nie mamy już środków na dalsze leczenie zwierząt w szczególności kotów. W zasadzie nie ma dnia, abyśmy nie byli błagani o pomoc rannym i chorym kotom...

Obecnie zbieramy kwotę, która zapewni leczenie bezdomnych zwierząt na najbliższe kilka tygodni. Nasz budżet nie jest już w stanie sprostać potrzebom tak wielu bezdomnych zwierząt, którym staramy się pomóc. 

Bez Twojej pomocy nie będziemy w stanie kontynuować naszych działań, a to oznacza, że wiele bezbronnych istot zostanie pozbawionych naszej pomocy.

Prosimy o wsparcie finansowe, jakiekolwiek jest dla Ciebie możliwe, abyśmy mogli nadal pomagać tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Liczymy na Ciebie, aby pomóc nam w tym trudnym czasie. Dziękujemy Ci z całego serca za Twoją pomoc.

Poniżej prezentujemy zbiór zdjęć, które dokumentują nasze interwencje i akcje pomocy dla bezdomnych zwierząt. Chociaż to tylko wycinek z naszej pracy, mamy nadzieję, że pozwoli to zobaczyć, jak wiele robimy dla poprawy życia bezdomnych zwierząt.

Fundacja Animals Mielec to organizacja non-profit, która działa na rzecz pomocy zwierzętom bezdomnym. Naszym celem jest zbieranie funduszy na pomoc dla schronisk oraz pomoc zwierzętom bezdomnym potrzebującym opieki i leczenia. Nasza fundacja działa w Mielcu i okolicach, gdzie bezdomne zwierzęta często są skazane na ciężkie warunki życia i nie mają dostępu do podstawowej opieki weterynaryjnej. Dlatego staramy się pomóc im w każdy możliwy sposób, aby zapewnić im godne warunki i poprawić ich los.

Wiemy, że problem bezdomności wśród zwierząt jest bardzo poważny i dotyczy wielu miast i wsi w Polsce. Dlatego staramy się działać na rzecz zapobiegania bezdomności poprzez kampanie edukacyjne oraz promowanie kastracji i sterylizacji jako jedynego humanitarnego rozwiązania tego problemu. Dlatego w ramach naszej działalności organizujemy kampanie i akcje promujące kastrację i sterylizację.

Zachęcamy właścicieli zwierząt do przeprowadzenia tych zabiegów oraz pomagamy w znalezieniu odpowiedniego specjalisty i pokryciu kosztów dla osób biednych. W ten sposób staramy się zapobiegać narodzinom niechcianych zwierząt i zminimalizować problem bezdomności. Dzięki naszej pracy udało nam się przeprowadzić wiele operacji kastracji i sterylizacji, które pozwoliły na ograniczenie liczby zwierząt bezdomnych w Mielcu i okolicach.

Cieszymy się, że nasze działania przynoszą pozytywne efekty i staramy się działać na rzecz zwierząt bezdomnych z jeszcze większym zaangażowaniem i determinacją. Jeśli chcesz wesprzeć naszą fundację w walce z problemem bezdomności wśród zwierząt, możesz wpłacić darowiznę na nasze konto bankowe lub wziąć udział w naszych akcjach zbiórek pieniędzy. Razem możemy działać na rzecz lepszej przyszłości dla bezdomnych zwierząt!

Bardzo prosimy o Państwa wsparcie w działaniach naszej Fundacji Animals Mielec na rzecz bezdomnych zwierząt. W ubiegłym roku udało nam się opłacić około 260 zabiegów kastracji, a w tym roku już przeprowadziliśmy około 30. Chcemy kontynuować tę pozytywną tendencję i pomagać jak największej liczbie zwierząt. Nasze działania to nie tylko kastracja i sterylizacja, ale także dokarmianie stada kotów i psów. Prosimy o wpłaty na naszą akcję kastracji oraz dokarmiania zwierząt. Każda wpłata jest bardzo cenna i pozwoli nam na dalszą pomoc bezdomnym zwierzętom. Zachęcamy również do przekonania swojej rodziny, znajomych i sąsiadów do przeprowadzenia zabiegu kastracji u swoich psów i kotów. Tylko w ten sposób możemy zapobiec narodzinom niechcianych zwierząt.

Jesteśmy maleńką fundacją, która działa już od ponad dekady. Nasza organizacja składa się wyłącznie z pięciu wolontariuszy, którzy codziennie poświęcają swój czas i wysiłek dla dobra zwierząt. Nasza praca jest bardzo ważna, ale niestety bardzo kosztowna. Nie mamy żadnych etatów ani innych profitów. Wszystko, co robimy, robimy z miłości do zwierząt.

Codziennie wozimy zwierzęta do lecznic i jeździmy na własnym paliwie swoimi osobówkami. Często wyjeżdżamy na interwencje, nawet wtedy gdy powinniśmy spędzać czas z rodzinami lub korzystać z urlopu. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy, ale niestety nasze samochody prywatne są już mocno zniszczone i wymagają naprawy.

Bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie kontynuować naszej misji. Chcemy walczyć o prawa zwierząt i zapewnić im godne warunki życia. Każda wpłata, nawet najmniejsza, jest dla nas niezwykle cenna. Każda złotówka zostanie przeznaczona na zakup leków, karmy, bud, opłacenie kosztów weterynaryjnych jak i hotelowania zwierząt.

Posiadamy tylko jeden środek trwały, którym jest kojec dla psów, który zakupiliśmy niedawno. Nasza fundacja działa już od ponad dekady i składa się wyłącznie z pięciu wolontariuszy. Nie posiadamy etatów ani żadnych innych źródeł zysku. Pomagamy zwierzętom przede wszystkim poprzez wożenie ich do lecznic, ale także poprzez kontrolowanie warunków, w których żyją zwierzęta na wsiach i informowanie urzędów o nieprawidłowościach. Niestety, czas wolny, który powinien być czasem spędzonym z rodziną lub na odpoczynek, my spędzamy na interwencjach, w sądzie, na policji czy w Inspekcji Weterynarii. Nie mamy swojego samochodu fundacyjnego, więc zwierzęta przewozimy naszymi prywatnymi samochodami, co często skutkuje zniszczonymi tapicerkami czy zapachami moczem dzikich kotów, które przewozimy do kastracji.

Pomagamy również kotom wolno żyjącym w kilku miastach Podkarpacia, takich jak Mielec, Dębica, Stalowa Wola, Przemyśl, Sędziszów, Sandomierz i Tarnobrzeg.

Niestety, nie posiadamy swojej siedziby, dlatego zwierzęta, którym pomagamy, znajdują schronienie w prywatnych domach każdej z nas pięciu wolontariuszek. Mamy swoje przygarnięte zwierzaki oraz tymczasowe/fundacyjne, którymi się opiekujemy. Mimo to zawsze staramy się pomóc każdemu, kto zgłasza nam prośbę o pomoc. Nigdy nie odmawiamy wydawania karmy ani odsyłania do innych organizacji. Nawet jeśli ktoś znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, nigdy nie odmawiamy zapłacenia za kastrację psa lub kota dla osób których nie stać na taki zabieg.

Ogromny problem z bezdomnością zwierząt to nie tylko kwestia miast, ale również wsi. Nasza organizacja podejmuje różne działania mające na celu poprawienie sytuacji zwierząt bezdomnych, a jednym z nich jest podpisanie porozumienia o współpracy z lokalnymi władzami. Takie porozumienia podpisaliśmy w trzech gminach: - Tuszów Narodowy, - Padew Narodowa - Gawłuszowice.

Głównym celem współpracy jest zwiększenie liczby wykonywanych kastracji psów i kotów właścicielskich, co przyczyni się do ograniczenia liczby bezdomnych zwierząt na terenie tych gmin. W ramach porozumienia przeprowadzane są również działania edukacyjne i informacyjne, których celem jest podniesienie świadomości i wrażliwości na los bezdomnych zwierząt wśród lokalnych społeczności. Jest to kolejny etap realizacji programu organizacji prozwierzęcej, którego celem jest likwidacja bezdomności zwierząt w danym rejonie.

Nasza praca jest trudna, ale wiemy, że każdego dnia pomagamy bezdomnym i potrzebującym zwierzętom. Każda wpłata, nawet najmniejsza, jest dla nas ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy. Dzięki niemu będziemy mogli kontynuować naszą misję, ratować kolejne bezdomne zwierzęta, zapewniać im godne warunki i leczenie, a także starać się znaleźć im domy, gdzie będą kochane i szanowane.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
49 zakończonych zbiórek
Wsparło 331 osób
6 835 zł (25,31%)
Adopcje