Pomimo wojny nie opuścili swoich podopiecznych

Zbiórka zakończona
Wsparło 10 osób
645 zł (4,3%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 5 Marca 2022

Zakończenie: 15 Listopada 2022

Godzina: 11:04

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pomagamy nieść pomoc

 Dziś tworzymy zbiórkę aby pomóc tym, którzy walczą z cierpieniem i bezdomnością zwierząt w tej bardzo trudnej dla wszystkich sytuacji... Chcemy wspierać wolontariuszy i lekarzy weterynarii, którzy pozostali ze swoimi podopiecznymi na dobre i na złe. Trwają przy nich , narażając własne życie. 

 Czym karmić? Czym opatrywać rany? Jak nieść ulgę konającym  istotom, kiedy brak nawet środków pomagajacym im przejśc na drugą stronę tęczowego mostu?  Czym stłumić stres? Jak utrzymać standardy higieniczne?

Przygarniemy ile tylko zdołamy,  ale...

...doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo ważna jest pomoc tam, na miejscu. Zwierzęta sa ranne, chorują, wymagają wzmocnienia, także te przed długą podróżą do Polski. Niektórym trzeba dać ostatnią ulgę, tym beznajdziejnie rannym...

Chcemy aby tam, w Ukrainie otrzymały pomoc taką, jakiej zapragnęlibyśmy dla swoich własnych czworonogów, gdyby nagle doznały tragedii a nas nagle zabrakło...Aby nie musiały głodować i poczuły sie choć trochę bezpieczne pod opieką wolontariatu.

Leczone, muszą być odpowiednio odżywione. Maluchy potrzebują preparatów mleko zastępczych.

Potrzeb jest ogrom!

 Brak dosłownie wszystkiego: leków, igieł, strzykawek, kroplówek, środków opatrynkowych, środków odkażających, podkładów, rękawiczek jednorazowych, karmy, odżywek, itp...

Wiemy, że pomoc będzie potrzebna dopóty, dopóki będzie trwała wojna. Nikt  nie wie, jak długo, ale będziemy starać się wspierać lecznice na bieżąco.

Pierwszy transport

5 marca 2022r

Został wysłany spory transport pierwszych zebranych rzeczy do Lwowa. Tam dwie Panie weterynarz mają pod opieką ogromną ilość porzuconych zwierząt. U jednej z nich, liczba  przekroczyła już 160 czworonogów! Wszystko wskazuje na to, że na tym się nie skończy... Przy czym, nie działa tam ani jedna hutrownia medyczna! 

Trzba tu dodać, że część rzeczy zakupione zostało ze środków  otrzymanych od naszych Darczyńców, a część podarowana przez osoby i instytucje bo odzew na nasz apel był ogromny.

Wiemy jednak, że to nie koniec potrzeb i dlatego błagamy o dalszą pomoc finansową i rzeczową.

Fundację prowadzimy, całkowicie za darmo w czasie wolnym od pracy i obowiązków. Nie mamy etatów, nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za naszą działalność.

Prowadzimy szeroko zakrojone akcje kastracji i sterylizacji dla zwierząt właścicielskich, bezdomnych, kotów wolno żyjacych. Pomagamy zwierzętom: właścicieli będących w trudnej sytuacji materialnej, z dużych skupisk na wsiach i miastach, wolno żyjącym. Dokarmiamy koty wolno żyjące, przekazujemy budki dla tych kotów.
Pomagamy zwierzętom z ubogich gospodarstw poprzez przekazywanie bud, karmy suchej i mokrej, środków na odrobaczenie. Zapewniamy bezpłatne kastracje psów i kotów z takich miejsc.
Od 2002 do 2019 bardzo aktywnie pomagaliśmy w mieleckim schronisku. Aktualnie pomagamy w innych lokalnych schroniskach i przytuliskach. Wspieramy utrzymanie zwierżąt w hotelikach i domach tymczasowych. Obecnie prowadzimy tymczasowy szpital dla zwierzat z Ukrainy.

W 2021, nasza niewielka organizacja zdołała wykonać ponad 500 zabiegów sterylizacyjnych i kastracyjnych kotów i psów.

Sytuacja w Ukrainie skłoniła nas do utworzenia miejsca, gdzie trafić mają przywiezione stamtąd zwierzęta. Tymczasem, nasza działalnosć opiera się na datkach ofiarowanych nam przez Darczyńców. Nowa, bardzo trudna sytuacja, niesie za sobą kolejne wydatki, o które musimy wciąż zabiegać, jednocześnie fizycznie realizując  bieżące cele statutowe fundacji. 

Bardzo prosimy o pomoc!

To zapakowane leki i preparaty, środki opatrunkowe dla weterynarzy we Lwowie zebrane dzięki nam w 3 dni !!  To kropla w morzu potrzeb. Na Ukrainie obecnie nie działają hurtownie weterynaryjne i lekarze nie mają czym leczyć czy nawet usypiać ranne zwierzaki. Dletego konieczna jest dla nich pomoc.

Na zdjęcich kroplówki, przeparaty przeciwpasożytnicze, mleka dla szczeniąt czy kociąt, lekarstwa dla ludzi, bardzo drogie karmy weterynaryjne, antybiotyki, igły, strzykawki, podkłady, plasty, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, preparaty na gorączkę, ból gardła czy syropy dla dzieci. W środku były nawet skalpele czy szwy do szycia ran. To wszystko udało się nam uzyskać dzięki znajomym lekarzom, weterynarzom, aptekom, harcerzom czy ludziom dobrej woli.

Teraz postanowiliśmy sami zakupić to co jest najbardziej potrzebne i podać kolejne zamówienie do centrum Lwowa z Lwowa pojedzie w najbiedniejsze rejony Ukrainy gdzie żadna pomoc nie dociera.

Razem ratujmy - poprzez zakup leków i środków opatrunkowych.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
45 zakończonych zbiórek
Wsparło 10 osób
645 zł (4,3%)
Adopcje