Wypłoszek - kocie dziecię ze złamanym kręgosłupem

Wsparło 540 osób
6 652 zł (166,3%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 12 Czerwca 2018

Zakończenie: 18 Lipca 2018

Godzina: 23:59

29/12/2018

W starym roku nie mgło zabraknąć wiadomości od WYPŁOSZKA, któremu tak gorąco kibicowaliście  :)
Chłopak nie dalej jak tydzień temu stracił klejnoty. Przy okazji badan okresowych okazało się, że zaczyna się problem z nerkami, dlatego wdrożyliśmy odpowiednią dietę, leki i suplementy wspomagające ich pracę. Wypłoszek cały czas jest rehabilitowany, aby zapobiec zanikom mięśniowym w tylnych łapkach. Trzeba go cały czas odsikiwać, a parę kilko już futro waży  ;) Kot jest kochany choć tak ciężko naznaczony przez los. 

Jak śpi kot, któremu jego własny kręgosłup nie przeszkadza, który jest zaopiekowany i szczęśliwy możecie się przekonać sami!

Wypłoszek to już kawał kota i rozbójnik pełną gębą. Jajka prawie gotowe do ciachnięcia więc roznosi chałupę i daje rezydentom nieźle popalić ;) A tak trochę na poważniej - Wypłoszek niedługo będzie miał kontrolny rezonans magnetyczny, ponieważ zabiegi rehabilitacyjne muszą być dobierane odpowiednio do faz wzrostu i postępów rozwojowych. Przy okazji wykonamy również kastrację. Łączny koszt ok 900 zł.

Kot dzięki nieprzerwanej i dobrze dobranej rehabilitacji nie ma żadnych zaników mięśniowych i nie odczuwa żadnego bólu. Dzięki fachowej opiece w domu tymczasowym nie jest wcale pieluchowany, nie ma żadnych odparzeń, więc nadzieja na to, że będzie z nami długo jest duża. 

Dotychczasowa diagnostyka, utrzymanie i rehabilitacja wyniosła 4.164 zł + 900 = 5.064 zł Jeśli chcielibyście dorzucić grosza na chrupy na Wypłoszka (a uwierzcie zjeść to on potrafi) to można tak: wyślij sms pod numer 72365 o treści S11853.
Koszt 2,46 brutto (w tym VAT) 

Wypłoszek - nasze kocie dziecię z uszkodzonym kręgosłupem, już po rezonansie i konsultacji neurochirurgicznej. Pierwszy raz pękły nam serca. jak został znaleziony, drugi raz jak usłyszeliśmy diagnozę.

Zespół wad wrodzonych kręgosłupa z deformacją struktur kostnych, ciężką jamistością rdzenia i przerwaniem jego ciągłości na poz. L2. W załączeniu wynik badania. Zalecana eutanazja.Uszkodzenie kręgosłupa Wypłosia nie jest uszkodzeniem mechanicznym, jest to wada rozwojowa, nieoperacyjna. W miejscu deformacji kręgów nie ma rdzenia, jest tylko płyn rdzeniowy. Wypłoszek nigdy nie będzie chodził, a przy tym ułożeniu łap nie jest w stanie prawidłowo opróżnić pęcherz, co może skutkować chorobami układu moczowego, po prostu nerki odmówią mu współpracy. Będzie rósł, a rosnące organy wewnętrzne nie będą rozwijać się prawidłowo. Teraz Wypłosz nie cierpi, jest radosnym kociakiem, ale ból i cierpienie może przyjść z czasem.

Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoimy. Odpowiedzialność to także podejmowanie trudnych decyzji, czy ktoś z Was zdejmie z nas odpowiedzialność za to kocie dziecię? Pomoże nam podjąć właściwą decyzję?

Póki co Wypłoszek zostanie jeszcze skonsultowany u innego specjalisty, wtedy zastanowimy się co dalej.  Maluch cały czas poddawany jest zabiegom rehabilitacyjnym:

- laseroterapia - częstotliwość nogiera dla zaburzeń układu nerwowego (naświetlanie zakończeń nerwowych, nerwów) plus częstotliwość bahra dla punktów akupunkturowych odpowiadających za nietrzymanie moczu;

- program odpowiadający za zaburzenia w układzie mięśniowym;

- ćwiczenia zakresu ruchów kończyn (ROM), bierne i bierne wspomagane.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
18 zakończonych zbiórek
Wsparło 540 osób
6 652 zł (166,3%)
Adopcje