Zabójczy wirus

Wsparło 10 osób
800 zł (26,66%)
Brakuje jeszcze 2 200 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 16 Kwietnia 2021

Zakończenie: 5 Czerwca 2021

Patrząc na zdjęcie powyżej, można odnieść wrażenie, że to ten sam pies, który był prezentowany z ubiegłym tygodniu. Niestety to jest inny pies, nieznany dotąd Państwu, właśnie dlatego, że fundacja to od jakiegoś czasu szpital polowy. Zabierając małego, słodkiego psa z ulicy, nie należy zakładać, że szybciutko trafi do adopcji. Bezdomność funduje śmiertelne choroby, babeszjozę lub parwowirozę, nie rzadko występują jedna po drugiej.

Ten los spotkał Bajgla, maleńkiego pieseczka w typie szpica (pekińczyka?) - wyrzuconego jak większość psów tu w okolicy. Bajgiel początkowo walczył z chorobą pokleszczową a od dziś z parwowirozą. Dodatkowo w miejscu, gdzie przebywa Bajgiel, są też trzy niezaszczepione psy, które również z babeszjozą walczyły i z tego powodu nie mogły być zaszczepione.

Żeby nie mieć w fundacji chorób należałoby przestać ratować psy, zostawiać je tam, gdzie są, na bezdomności - skazując je tym samym na pewną śmierć. Jedyne co możemy zrobić to podejmować leczenie i  awaryjną profilaktykę, dlatego zarówno Bajgiel jak i trzy psy, które chronione nie są, dostały surowicę.

Mamy nadzieję, że będzie ona wystarczająca w walce z tym paskudnym wirusem. Śmiertelność w nieleczonych przypadkach to ponad 90%, pies umiera w męczarniach, parwowiroza boli i to potwornie. Człowiek dostaje gęsiej skórki na myśl, ile anonimowych psów odchodzi z tego powodu samotnie za tęczowy most. Poniżej zdjęcie Bajgla w dniu, kiedy go zabraliśmy. Nic nie wskazywało na to, że zabieramy bombę z opóźnionym zapłonem. Dostaliśmy zgłoszenie, że śliczny, młody piesek potrzebuje pomocy...

I rzeczywiście - bardzo potrzebował pomocy. Wirus był już zapewne obecny w jego organizmie. Minęły dwa tygodnie i się uaktywnił. Teraz walczymy o życie Bajgla i zdrowie pozostałych. Prosimy o wpłaty,  nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że sytuacja jest dramatyczna...

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 10 osób
800 zł (26,66%)
Brakuje jeszcze 2 200 zł
Wesprzyj