FUNDACJA ANIMANIACY

FUNDACJA ANIMANIACY

Reprezentant Agnieszka Rybarczyk

E-mail agnieszka.m.czajka@gmail.com

Telefon 531415553

Lokalizacja Wronki, wielkopolskie

Jesteśmy grupą przyjaciół o wspólnych cechach: mamy ogromną empatię i chęć pomocy zwierzakom, dlatego razem postanowiliśmy stworzyć Fundację Animaniacy.
Oficjalnie działamy od 17 października 2018 roku, ale każda z nas już od dłuższego czasu angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia na rzecz ludzi i czworonogów. Łączy nas jedno stanowisko: nie pozwalamy na to, by nasi przyjaciele byli traktowani jak podrzędny gatunek. Dla nas nie są to tylko zwierzęta, a członkowie rodzin. Nie zgadzamy się na ich niehumanitarne traktowanie, znęcanie się nad nimi czy porzucanie ich. Dlatego z każdej sytuacji, w której będzie się źle działo zwierzakom, postaramy się wyciągać wnioski w stosunku do ludzi, którzy źle czynią.

Impulsem do zarejestrowania Fundacji był moment, w którym zdaliśmy sobie sprawę z tego, że razem możemy zdziałać dużo więcej. Chciałyśmy połączyć nasze kompetencje: te z zakresu pracy z ludźmi niepełnosprawnymi, z pracą ze zwierzętami. Już od pewnego czasu czuliśmy jednak, że dla nas to wciąż za mało. Właśnie dlatego stworzyliśmy Fundację o zasięgu ogólnopolskim, z ramienia której na co dzień chcemy pomagać na coraz większą skalę, uczestniczyć w projektach i angażować wszystkie siły by ludziom i zwierzętom żyło się lepiej.