Fundacja św. Franciszka POMÓŻ ZWIERZĘTOM - NASZYM MAŁYM BRACIOM

Fundacja św. Franciszka POMÓŻ ZWIERZĘTOM - NASZYM MAŁYM BRACIOM

Reprezentant Irena Jarosz

E-mail azyl101@o2.pl

Telefon 0-22-754-64-95, 502-020-913

Lokalizacja Konstancin-Jeziorna, mazowieckie

Naszą misją jest pomaganie bezdomnym zwierzętom. Prowadzimy Azyl w Konstancinie-Jeziornie dla bezdomnych zwierząt, w którym opieką objętych jest ok. 320 zwierząt, w tym ok. 30-40 kociąt. To największy tego rodzaju prywatny ośrodek w Europie.

Azyl specjalizuje się w ratowaniu, wychowywaniu i znajdywaniu domów kociętom, które straciły matki w dramatycznych okolicznościach. Dzięki tym działaniom rocznie ok. 170 kotom udaje się znaleźć opiekunów. Na co dzień w Azylu przebywa kilkadziesiąt kociąt, które mogą być zaadoptowane przez zainteresowane osoby po spotkaniu w Azylu, rozmowie z przedstawicielem Azylu (w celu upewnienia się, czy podstawowe warunki adopcyjne są spełnione) i podpisaniu umowy adopcyjnej.

Do Azylu trafiają również dorosłe koty, uratowane z różnych tragicznych sytuacji oraz koty wolno żyjące, które nie mogą wrócić na miejsce dawnego bytowania z powodu  kalectwa, podeszłego wieku lub likwidacji ich dotychczasowego schronienia. Mieszkające tu zwierzęta zostały w przeważającej części uratowane w trakcie interwencji np. z piwnic, gdzie zamknięto okienka, skazując je na śmierć głodową, z opuszczonych budynków przeznaczonych do wyburzenia lub z nowopowstałych budynków, gdzie inwestor zamurował wejścia/wyjścia, nie martwiąc się o los uwięzionych w nich zwierząt, z wypadków samochodowych, a także pozostawione w lasach, przy zbiornikach wodnych w szczelnie zamkniętych pudełkach przez okrutnych ludzi. W wyjątkowych przypadkach – śmierci właściciela i niemożności znalezienia nowego domu dla pozostawionych zwierząt – Azyl otacza opieką koty domowe, z reguły są to zwierzęta w podeszłym wieku.

Dążymy do ograniczenia populacji kotów wolno żyjących – powszechnej sterylizacji i kastracji oraz odławiania i leczenia chorych zwierząt. Nadto, warunkiem adopcji każdego kociaka z Azylu jest zobowiązanie się do sterylizacji/kastracji podopiecznego (zawarte w umowie adopcyjnej).

Prowadzimy działalność informacyjną i edukacyjną – akcje pro-zwierzęce; spotkania w szkołach i przedszkolach; współpraca z prasą.

Wsparli

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

96,13 zł

Anonimowy Pomagacz

Na kotki!
20 zł

Berengaria

Kotki trzymajcie się! Wesołych świąt!
20 zł

Anonimowa Pomagaczka

40 zł

Kamil

Na kotki!
850 zł

Grażyna i Sławek

Pieniądze zebrane podczas naszej uroczystości 35 rocznicy ślubu. Dziękując serdecznie naszym gościom, z przyjemnością przekazujemy je mieszkańcom Azylu

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość