❗️Schronisko w Wadowicach pod wodą. Czas na odbudowę i poszukiwania domów stałych!

Zbiórka zakończona
Wsparło 15 729 osób
490 000 zł (980%)

Rozpoczęcie: 22 Maja 2019

Zakończenie: 10 Czerwca 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
28 Maja 2019, 10:00
AKTUALIZACJA

Wygląda na to, że najgorsze już za nami, choć nadal niespokojnie spoglądamy na południe Polski. W ostatnich kilku dniach, mimo wielu ciemnych chmur na niebie, widać było słońce. Tym słońcem byliście Wy. 

Daliśmy piękne świadectwo nas - ludzi. Choć na chwilę przypomnieliśmy sobie o tych, którzy w schroniskowych boksach są często bardzo długo - porzuceni, samotni. Za kimś tęsknią. Oby ta „chwila” trwała jak najdłużej. Najlepiej już na zawsze. 

Z tego miejsca serdecznie Wam dziękujemy za wsparcie, jakie okazaliście. Czas na odbudowę domu zwierząt! W „Czekadełku” całkowitemu zalaniu uległ świeżo wyremontowany i wyposażony w sprzęt weterynaryjny budynek. Kojce, budy i karma również znajdują się pod wodą. Straty są ogromne. Zbiórkę można wspierać do 10 czerwca. 

Obecnie, nieopodal "Czekadełka", łatana jest 30-metrowa wyrwa w wale. Wojsko pracuje na dwie zmiany. 

W domach tymczasowych na stałe zostają: Najka, Albus, Łatka, Elza, Brus, Karina. Nida i Tobi również nie wrócą do schroniska. Hektorek odnalazł właścicieli.  

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Więcej informacji znajdziecie na www.czekadelko.pl 

Zachęcamy również do dołączenia do grupy, w której szukamy domów stałych dla naszych zwierzakowych powodzian.

Tutaj Tako. Piesek, którego mordkę zna pół Polski (to ten, który brodzi w wodzie na zdjęciu głównym zbiórki). Bardzo spokojny i grzeczny Okazało się, że lubi się bawić, aportować, kocha dzieci. To mały piesek. Głowa sięga do kolan. Umie chodzić na smyczy i załatwia się na spacerze. Po traumie, którą przeszedł w czasie powodzi, odżył. Szukamy dobrego kochającego domu.

Telefon do schroniska ws. adopcji: 693 725 340

zdjęcie: Małgorzata Kruk

Pokaż wszystkie aktualizacje

23 Maja 2019, 12:22
AKTUALIZACJA

Chcielibyśmy mówić Wam o samych dobrych rzeczach. Mamy nadzieję, że na to przyjdzie jeszcze czas...

Stale dostajemy nowe informacje o miejscach dotkniętych powodzią. Nie spodziewaliśmy się, że tragedia dotknie tak wiele miejsc. Jesteśmy wstrząśnięci tym, co dzieje się w ostatnich dniach w domach zwierząt.

Schronisko w Borku - wczoraj pomagali w Czekadełku, dziś sami są pod wodą. 

www.ratujemyzwierzaki.pl/schroniskoborek

Pomocy!

--

Wczoraj, w Dzień Praw Zwierząt, w wielu miejscach w Polsce wydarzyła się wielka tragedia. Powodzie spowodowały falę zniszczeń. Dzięki ogromnemu wsparciu od Was - ludzi o wielkich sercach - udało się uratować wszystkie zwierzęta w Schronisku „Czekadełko”!

Z tego, co wiadomo nam na ten moment, w „Czekadełku” całkowitemu zalaniu uległ świeżo wyremontowany i wyposażony w sprzęt weterynaryjny budynek. Kojce, budy i karma również znajdują się pod wodą. Straty są ogromne. Trzeba będzie wielu sił i środków, aby dla tego miejsca znów wyszło słońce. I nie tylko dla tego - pomocy będzie potrzebowało również Schronisko w Mielcu.

Zwierzaki przebywają teraz w bezpiecznych miejscach, a część z nich… znalazła rodzinę i zostanie w niej już na zawsze! To, jak wielkie płynie od Was wsparcie, jest nie do opisania. Z trudem powstrzymujemy łzy. Słowo dziękujemy nie jest w stanie oddać tego, jak bardzo jesteśmy Wam wdzięczni.

Myślami nadal jesteśmy z tymi, którzy stale walczą z żywiołem. Trzymajcie się, jesteśmy z Wami!

A Wam raz jeszcze z całego serca dziękujemy!

zdjęcie: PAP / Darek Delmanowicz

22 Maja 2019, 16:14
AKTUALIZACJA

W 1,5h udało się zebrać 50 000 zł! Jesteście niesamowici, dziękujemy! Mimo 100% prosimy o dalsze wsparcie, nie jesteśmy w stanie na ten moment oszacować strat. Wiemy jednak na pewno, że będą ogromne.

Dochodzą do nas również niepokojące informacje o fatalnej sytuacji schroniska w Mielcu, dlatego każda złotówka jest na wagę złota!

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy! To największa MOC pomagania! Oby wszystko skończyło się dobrze. Deszcz niestety nie ustaje...

Kilka godzin temu dostaliśmy informację o dramatycznej sytuacji Schroniska dla zwierząt "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych k/Mielca. Został przerwany wał przeciwpowodziowy i całe schronisko znalazło się pod wodą! Powódź zabiera dom zwierzętom, które są teraz w wielkim niebezpieczeństwie! 


Zbieramy na karmę i środki pierwszej pomocy, które zostały całkowicie zalane. Jak piszą osoby związane ze Schroniskiem - "nie mamy już nic, toniemy!". Na ten moment ciężko oszacować straty, z pewnością będą jednak ogromne...

O dalszych potrzebach na razie jeszcze nie wiemy - jesteśmy po telefonie z p. Agatą, która musiała pilnie przerwać rozmowę ze względu na kolejną falę wody... 


Płaczemy ze wzruszenia. Ludzie czekają w długiej kolejce, aby zapewnić pieskom ciepły kąt. Mieszkańcy, wędkarze, rybacy, strażacy - wszyscy z wielkim zaangażowaniem ewakuują naszych mniejszych braci. To piękne świadectwo nas - ludzi. Brakuje nam słów, łzy same spływają po policzkach. Po prostu Wam dziękujemy, za wszystko!


Prosimy o wpłaty, pomoc i udostępnianie! Pilnie potrzebne domy tymczasowe, środki finansowe i ciepłe myśli. Wierzymy, że będzie dobrze! Dziękujemy, że z nami jesteście!

ADRES: WADOWICE DOLNE 166 / PODKARPACIE

zdjęcia: Facebook Schroniska "Czekadełko"

Organizator
RatujemyZwierzaki
3 aktualne zbiórki
4 zakończone zbiórki
Wsparło 15 729 osób
490 000 zł (980%)