Rozbudowa foczego szpitalika. Podaruj fokom noworoczny prezent!

Zbiórka zakończona

Rozpoczęcie: 30 Listopada 2020

Zakończenie: 28 Stycznia 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
30 Grudnia 2020, 22:14
Zobacz film o tym, jak ratujemy małe foki

Zobacz film, który opowiada o naszej pracy na rzecz ratowania bałtyckich fok. Pomóż nam, jeśli możesz przygotować szpitalik na kolejny sezon rehabilitacji.

Pokaż wszystkie aktualizacje

16 Grudnia 2020, 17:27
Chatynka była pierwszą pacjentką

W tym roku naszą pierwszą pacjentką w ośrodku rehabilitacji była Chatynka. Została znaleziona na plaży w Chałupach, wychudzona i odwodniona z licznymi powierzchownymi rankami na ciele Chatynka była wzorową pacjentką, miała wielką wolę życia, szybko zaczęła samodzielnie jeść ryby i przybierać na masie. Dzięki temu jako jedna z pierwszych fok została wypuszczona na wolność. Już w marcu w naszym szpitaliku pojawią się kolejni pacjenci. Do tego czasu chcemy rozbudować foczy szpitalik, ale potrzebujemy Twojego wsparcia Pomóż, jeśli możesz, zrób fokom prezent na święta i wpłać darowiznę na https://www.ratujemyzwierzaki.pl/foczyszpitalik

03 Grudnia 2020, 11:29
Zrób fokom świąteczny i noworoczny prezent

Twoja pomoc potrzebna fokom już teraz. Musimy rozbudować foczy szpitalik w Helu i zdążyć przed sezonem foczych narodzin. Od marca znów zaczną do nas trafiać mali pacjenci, których po leczeniu i rehabilitacji wypuszczamy z powrotem do Bałtyku.

Teraz potrzebujemy 80 000 złotych, aby sfinansować prace związane z rozbudową szpitalika. Pomóż, jeśli możesz Wejdź na https://www.ratujemyzwierzaki.pl/foczyszpitalik i przekaż darowiznę. Zbiórka potrwa do 6 stycznia. Foczo dziękujemy.

02 Grudnia 2020, 11:08
Mamy już 1% potrzebnej kwoty

Jesteście wspaniali Dopiero zaczynamy, a jest już 1% potrzebnej kwoty. Zbiórkę prowadzimy do 6 stycznia. Potrzebujemy jeszcze 99%, ale liczymy na foczych przyjaciół. Powiedz o zbiórce swoim znajomym  i zachęć ich do wsparcia.

Na zdjęciu poniżej foki pospolite, które od kilku lat trafiają również do naszego szpitalika. W tym roku uratowaliśmy trzy foki z tego gatunku. Pozostałych 59 pacjentów, którym pomogliśmy, należały do gatunku foka szara

Pomóż nam rozbudować foczy szpitalik, który otwieramy każdego roku, aby pomóc małym fokom w powrocie do zdrowia i samodzielnego życia na wolności. 

Ośrodek rehabilitacji fok, który działa w Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, w którego funkcjonowaniu pomaga Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, przyjmuje rokrocznie coraz więcej pacjentów. Aktualnie przygotowujemy się do nowego sezonu. Przed nami kolejne prace polegające na postawieniu dodatkowych izolatek i zadaszeniu polowego szpitalika.

Koszt prac wyniesie łącznie 80 tysięcy złotych i musimy zdążyć przed sezonem foczych narodzin, którego termin oznacza dla nas pojawienie się pierwszych małych pacjentów już w marcu.

Bez ośrodka w Helu focze szczenięta, które są znajdowane na naszych plażach po zbyt wczesnej utracie matczynej opieki, nie miałyby szansy przeżyć. Działania ratujące im życie to element czynnej ochrony zagrożonego gatunku foki szarej, którego bałtycka populacja od niedawna się odradza.

W 2020 roku na 73 foczych pacjentów, którzy do nas trafili, udało się uratować aż 62 foki! Walczymy o życie każdego malucha. Chcemy zapewnić naszym pacjentom jak najlepsze warunki, aby jak najszybciej zdrowe i silne mogły wrócić do naturalnego środowiska. Do tego potrzebujemy wsparcia wszystkich, którym los tych zwierząt nie jest obojętny.

Ośrodek prowadzony przez Stację Morską w Helu jest jedynym ośrodkiem rehabilitacji fok, który funkcjonuje w Polsce. Jego utrzymanie wspomagają w dużej mierze wszyscy odwiedzający fokarium Stacji Morskiej, w którym  obsługę ruchu turystycznego prowadzi Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Niestety w bieżącym roku, w związku z panującą pandemią, przychody pozyskiwane z tytułu wstępu do fokarium drastycznie spadły.

Prowadzenie rehabilitacji w roku 2020 możliwe było dzięki Waszym wpłatom na rzecz Fundacji Rozwoju UG w serwisie Ratujemyzwierzaki.pl. Nowy rok oznacza kolejne wyzwania i potrzeby, o których wsparcie prosimy już teraz. Wspólnymi siłami możemy pomóc kolejnym pokoleniom fok. Ważna jest każda złotówka! Pomóż, jeśli możesz. Foczo dziękujemy!

Wsparło 1 898 osób
83 441 zł (104,3%)