Fundacja "Dom Tymianka"

Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Renata Kiełbus

E-mail domtymianka@gmail.com

Telefon 518687826

Lokalizacja Opinogóra Górna, mazowieckie

Wzruszacze

Są lżejsze niż jesienne mgiełki
i zajmą tylko pół poduszki,
bo mają uszy jak supełki,
ogonki jak cieniutkie strużki
i cicho, zanim się spostrzeżesz,
wejdą ci w serce na paluszkach...

Dom Wzruszaczy to rodzinny dom zwierząt. Ta nazwa chyba najlepiej określa charakter naszej działalności. W roku 2011 powstała Fundacja „Dom Tymianka”, której celem jest ratowanie zwierząt najbardziej potrzebujących – starych, chorych, kalekich, porzuconych. Zabieramy je, często zagłodzone, z wiejskich łańcuchów lub ze schronisk-molochów, gdzie nie miałyby szans na przeżycie.

Do tej pory znaleźliśmy domy adopcyjne dla blisko 300 psów, kilkudziesięciu kotów oraz jednego wykupionego z rzeźni konia. Od kilku lat skupiliśmy się na opiece nad tymi, które stoją najniżej w społecznych hierarchiach ważności: psich staruszkach porzucanych masowo przez „właścicieli” i umierających za schroniskowymi kratami z samotności i braku nadziei.

Obecnie pod opieką mamy 65 psów i 30 kotów. Większość z nich to staruszki. Trzy niewidome, jeden bez nerki, dwa głuche – wszystkie doskonale radzą sobie w życiu, są kochane i nadrabiają radością poprzednie smutne życie. W Domu Tymianka znajdą Państwo fascynujące opowieści, piękne fotografie i ogromną dawkę humoru.

Fundacja „Dom Tymianka” jest organizacją non profit, jesteśmy w niej wolontariuszami, a środki finansowe pozyskane od sponsorów w całości są przeznaczone na utrzymanie i leczenie zwierząt. 

Fundacja utrzymuje się wyłącznie z darowizn prywatnych darczyńców, nie zawieramy umów gminami i nie mamy żadnych publicznych dotacji. Zapraszamy serdecznie do poczytania opowieści o naszych Wzruszaczach, na pewno nie pozostawią Państwa obojętnymi i zachęcamy do rozważenia, czy zechcą Państwo pomóc nam w naszym skromnym, lecz ważnym dziele. 

Pomogli

Ładuję...

Adopcje