Fundacja "Dom Tymianka"

Fundacja "Dom Tymianka"
1 Stały Pomagacz
Jadwiga Kowalska
5 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo

Reprezentant Renata Kiełbus

E-mail domtymianka@gmail.com

Telefon 784017102

Lokalizacja Opinogóra Górna, mazowieckie

Dom Tymianka to rodzinny dom zwierząt. Ta nazwa chyba najlepiej określa charakter naszej działalności. W roku 2011 powstała Fundacja „Dom Tymianka”, której celem jest ratowanie zwierząt najbardziej potrzebujących – starych, chorych, kalekich, porzuconych. Zabieramy je, często zagłodzone, z wiejskich łańcuchów lub ze schronisk-molochów, gdzie nie miałyby szans na przeżycie.

Do tej pory znaleźliśmy domy adopcyjne dla blisko 300 psów, kilkudziesięciu kotów oraz jednego wykupionego z rzeźni konia. Od dwóch lat skupiliśmy się na opiece nad tymi, które stoją najniżej w społecznych hierarchiach ważności: psich staruszkach porzucanych masowo przez „właścicieli” i umierających za schroniskowymi kratami z samotności i braku nadziei.

Obecnie pod opieką mamy 89 psów i 14 kotów. Większość z nich to staruszki. Trzy niewidome, jeden bez nerki, dwa głuche – wszystkie doskonale radzą sobie w życiu, są kochane i nadrabiają radością poprzednie smutne życie. W Domu Tymianka znajdą Państwo fascynujące opowieści, piękne fotografie i ogromną dawkę humoru.

Fundacja „Dom Tymianka” jest organizacją non profit, jesteśmy w niej wolontariuszami, a środki finansowe pozyskane od sponsorów w całości są przeznaczone na utrzymanie i leczenie zwierząt. 

Fundacja utrzymuje się wyłącznie z darowizn prywatnych darczyńców, nie zawieramy umów gminami i nie mamy żadnych publicznych dotacji. Zapraszamy serdecznie do poczytania opowieści o naszych Wzruszaczach, na pewno nie pozostawią Państwa obojętnymi i zachęcamy do rozważenia, czy zechcą Państwo pomóc nam w naszym skromnym, lecz ważnym dziele. Nad Wzruszaczami zgromadziły się ciemne chmury, muszą opuścić dotychczasowy dom i znaleźć nowe miejsce do życia. Ponieważ mamy szczęśliwie do dyspozycji własny (odziedziczony po przodkach) kilkuhektarowy teren, jesteśmy w trakcie urządzania Wzruszaczom nowej bezpiecznej przestrzeni. Najważniejszym obecnie wyzwaniem jest bezpieczne ogrodzenie terenu, więc zakup betonowych i metalowych paneli ogrodzeniowych, furtek,słupków, piasku, cementu. Wewnątrz będą urządzone duże zagrody dla tych psów, które z powodu dominującego charakteru, nie mogą mieszkać ze stadem domowym oraz kilka duuużych wybiegów z drzewami, krzewami i wszelkimi psimi atrakcjami. Bezpieczne ogrodzenie to pierwszy krok w tej ważnej podróży. Następnym będzie remont małej starej drewnianej chaty, a potem już będzie można szaleć z marzeniami! Bardzo prosimy o wsparcie dla Wzruszaczy, one zasługują na wszystko, co najlepsze!

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowa Pomagaczka

200 zł

princessa 1709

100 zł

Beata Sadza

25 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

1 Stały Pomagacz
Jadwiga Kowalska
5 zł miesięcznie