Fundacja Tara - Schronisko dla koni

Fundacja Tara -  Schronisko dla koni
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Fundacja Tara Schronisko dla koni

E-mail info@fundacjatara.info

Telefon 785 511 630; +48 (71) 389 98 79

Lokalizacja Wińsko, dolnośląskie

Prowadzimy schronisko dla koni porzuconych, wykupionych przez nas lub przekazanych Fundacji w formie darowizny. Od 17 lat walczymy o zapewnienie godnej emerytury  koniom, które służyły człowiekowi.

Wykupujemy je i leczymy, interweniując we wszystkich przypadkach znęcania się nad zwierzętami. Wiele z naszych koni wykupiliśmy spod bram rzeźni, wiele z nich większość życia spędziła przykuta do ściany łańcuchem, w ciemnych komórkach. Dziś nie są już tylko kawałkiem mięsa, dziś są bezpieczne i wolne, otoczone miłością i opieką.

Konie Tary nie są oddawane w adopcje zewnętrzną, zostają u nas do końca swoich dni. Można natomiast adoptować je wirtualnie. W tej chwili w Schronisku mieszka 120 koni. Wszystkie są na bieżąco badane, leczone i rehabilitowane, każdy z nich ma regularnie "robione" kopyta i szczepienia.

Wszystkich zwierząt jest blisko 200 - krowy, kozy, owce, psy, koty, świnie, kury, kaczki, gołębie, króliki a nawet fretki mieszkają we wspólnym domu, który nazywamy Tarą. Każde z tych uratowanych zwierząt potrzebuje jedzenia, ciepłego i suchego kąta oraz opieki weterynaryjnej.

Staramy się edukować społeczeństwo, prowadzimy zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych i nadpobudliwych emocjonalnie z zakresu nawiązywania kontaktu i opieki nad końmi. Promujemy wegetarianizm i ekologiczny styl życia.

Nasze działania zmierzają w kierunku zmiany świata na lepszy poprzez przeciwdziałanie okrucieństwu człowieka wobec zwierząt. Obecnie skupiamy się na walce o zakaz zabijania polskich koni na mięso, zakaz hodowania koni na mięso i zakaz transportu polskich koni w zagranicznych rzeźni. Sprzeciwiamy się temu i głośno mówimy dość! Sprzeciwiamy się targom koni, które nie spełniają norm obrotu żywymi zwierzętami, sprzeciwiamy się złemu traktowaniu zwierząt przeznaczonych do rzeźni, sprzeciwiamy się sprzedawaniu koni na rzeź. Walczymy o to, by koń uzyskał w naszym państwie status zwierzęcia towarzyszącego - wszak mamy tak wspaniałe tradycje związane z końmi w naszym kraju! 

Fundacja Tara Was potrzebuje!
Rozpoczęliśmy wojnę. Chcemy zawalczyć o wszystkie konie w Polsce - nagłaśniamy, jeździmy na targi i interwencje, nadstawiamy karku, staramy się - jesteśmy Waszymi rękami w tej wojnie, jednak musimy też walczyć o przetrwanie dla pierwszego polskiego Schroniska dla Koni, mieszczącego się w Piskorzynie, w którym obecnie mieszka 120 koni i setka innych ocalonych zwierząt... Tara uratowała i dała dom już kilku setkom istnień przez 17 lat działalności. Całe życie rodziny Scarlett Szyłogalis to walka, często z wiatrakami. Całe Ich życie to opieka nad skrzywdzonymi, ratunek dla skazanych na śmierć. Bez Waszej pomocy Fundacji Tara nie uda się przetrwać, a co dopiero wygrywać kolejne bitwy w wojnie o konie!