Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo im. Św. Franciszka z Asyżu

Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Mieczysław Żuraw

E-mail info@klekusiowo.pl

Telefon 508 260 452

Lokalizacja Tomaszów Bolesławiecki, dolnośląskie

Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo powstał po to, aby ratować zdrowie i życie dziko żyjących zwierząt. Naszym głównym celem jest działanie na rzecz właściwego i humanitarnego obchodzenia się z dziko żyjącymi zwierzętami oraz zapewnienie im niezbędnych warunków bytowania. 

W naszym Ośrodku przebywają zwierzęta po różnych zdarzeniach losowych - po wypadkach, porzucone przez matkę (lub od niej zabrane), niepełnosprawne. Są to m. in. bociany, sarny, żurawie, jeże, łabędzie, kaczki, myszołowy, sowy, zajączki, i wiele innych... Zwierzęta po długotrwałej rekonwalescencji przywracane są do środowiska naturalnego lub pozostają z nami na stałe. 

W ośrodku na dzień 06.02.2022 przebywa aż 196 zwierząt!  Każde z nich wymaga szczególnej opieki - odpowiedniego pokarmu oraz leków.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na cele działalności Ośrodka, tj. zapewnienie zwierzętom pokarmu (ryb, podrobów, owadów ...),  opieki i zabiegów weterynaryjnych. 

Obecnie sytuacja finansowa Ośrodka jest tragiczna. Niestety nie wspierają nas żadne instytucje państwowe, ani samorządowe. WALKA O PRZETRWANIE - to nasze aktualne motto. Prosimy - pomóżcie nam w tej walce !!! Nie chcemy aby sytuacja finansowa zmusiła nas do zawieszenia lub zamknięcia działalności. Chcemy nadal czynić dobro! 

Każda wpłacona złotówka to szansa dla zwierząt - na ich dobry byt.