Odebrane interwencyjnie króliki - chore, zagłodzone, żyjące w skandalicznych warunkach

Zbiórka zakończona
Wsparło 75 osób
2 600 zł (104%)

Rozpoczęcie: 3 Marca 2019

Zakończenie: 19 Marca 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

28 lutego 2019 r. Pogotowie dla Zwierząt pojechało w sprawie zgłoszenia dotyczącego królików w złym stanie, znajdujących się na posesji w Mińsku Mazowieckim. Na miejscu okazało się, że część królików przetrzymywana jest w blaszanym garażu - 5 sztuk razem w jednej, brudnej klatce, a część w innych pomieszczeniach.

Tyle zwierzaków w klatce krytej blachą, bez wody. Wewnątrz klatek zalegała warstwa niesprzątanych od wielu tygodni odchodów, a króliki miały odparzone i żółte od moczu łapy. 2 króliki były ewidentnie chore już na pierwszy rzut oka – zaropiałe oczy, zmętniałe rogówki. Reszta wyglądała na zaniedbane i niedożywione, na co wskazywał zły stan futer, wychudzone grzbiety i wzdęte brzuchy. Królików miało być więcej, na posesji była też pusta klatka – właściciel stwierdził, że część z nich zabił. Tak po prostu. Ostatecznie odebrano 10 sztuk, którymi zajęliśmy się my – Fundacja Azyl dla Królików.

Wiemy, że w Polsce są setki miejsc, gdzie króliki przetrzymywane są w taki sposób, a właściciele i otoczenie nie widzą w tym nic złego. Ktoś musi stanąć po stronie tych zwierząt. Dlatego wraz z Pogotowiem dla Zwierząt walczymy o to, aby króliki nie musiały spędzać swojego życia w tak skandalicznych warunkach, zaś ich właściciele ponieśli karę. 

Króliki trafiły do nas już w 1 marca 2019. Obecnie przechodzą kwarantannę. W poniedziałek 4 marca wszystkie odwiedzą lekarza weterynarii, choć już wdrożyliśmy leczenie oczu, lek stymulujący pracę wątroby oraz zbieramy kał do badań pod kątem kokcydiozy i innych pasożytów.

Królików jest 10: czwórka 3-miesięcznych podlotków oraz 6 dorosłych. Wśród dorosłych 3 mają problemy z oczami – dwa samce i samica - oni są w najgorszej kondycji. Czarny chłopak ma ropny wysięk i zmętnienie oczu po obu stronach. Większość jest niedożywiona, o nieprawidłowej budowie ciała tzn. duże  brzuchy i wystające kręgosłupy. W najepszej kondycji są najmłodsze. 

Na co zbieramy? W Azylu dla Królików przebywa obecnie także kilkadziesiąt innych królików, w tym wiele wymagających leczenia, dlatego bardzo prosimy o wsparcie, choćby dla tej dziesiątki. Wszystkie króliki odebrane podczas interwencji w Mińsku Mazowieckim wymagają badań, leczenia przeciwpasożytniczego, odpowiedniego żywienia, a w następnej kolejności szczepień i zabiegów kastracji. Wyleczone i po zabiegach będą szukały nowych domów.

Dziękujemy za wsparcie!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
7 zakończonych zbiórek
Wsparło 75 osób
2 600 zł (104%)