Zagłodzona Saba walczy o życie

Zbiórka zakończona
Wsparło 557 osób
6 187 zł (103,11%)

Rozpoczęcie: 31 Października 2017

Zakończenie: 30 Grudnia 2017

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Słowa nie są w stanie opisać, jak wiele wycierpiała Saba przez człowieka. Sunia przez wiele lat żyła w kojcu, wiernie pilnując posesji. Gdy zachorowała, nikt nie przejął się jej stanem, sunia nadal tkwiła w kojcu, bez szansy na jakąkolwiek pomoc medyczną.

Pies, którego widzicie na zdjęciach to owczarek niemiecki (ok. 10 lat) - sunia wraz z kagańcem waży 13 kg (bez ok 12.7kg)... Można policzyć wszystkie kości na jej ciele. Saba w stanie agonalnym trafiła pod opiekę znajdek, nie była w stanie wstać - właściciel zrzekł się do niej praw, jednak mamy nadzieję (i postaramy się o to), aby poniósł odpowiedzialność za cierpienie tego psa - sprawa została zgłoszona na policję.

Sunia trafiła do lecznicy z temperaturą 34 stopni, odwodniona do tego stopnia, że lekarze nie byli w stanie pobrać krwi do badań. Na jej ciele znajdują się guzy - jeden na nodze, drugi na sutku.

Dostała kroplówkę, została ogrzana i w tej chwili prowadzona jest diagnostyka.

Saba jest w takim stanie, że nie mamy pojęcia czy uda się ją uratować. Zrobimy wszystko, co tylko się da, aby pomóc jej wyzdrowieć. Sprawa znęcania się nad Sabą została zgłoszona na policję. Kiedy uzyskamy dokładne wyniki badań Saby, zostanie skierowany wniosek do prokuratury przeciwko byłemu właścicielowi.

Na chwilę obecną koszt ratowania jej życia to ok 1200 zł i z każdym dniem ta kwota rośnie. W tej chwili wiemy na pewno, że dopóki jej stan się nie ustabilizuje i nie przybierze na wadze, lekarze nie podejmą się usunięcia guzów - sunia mogłaby się nie wybudzić z narkozy.

Saba dostawała kroplówki, aby było możliwe pobranie krwi, zostało wykonane prześwietlenie płuc oraz rentgen, który wykazał problem żołądkiem. Będzie konieczne wykonanie dodatkowego badania USG żołądka, aby ustalić, co dokładnie się dzieje. Saba otrzymuje domięśniowo żelazo, są podawane antybiotyki, oraz leki osłonowe. Konieczne bedzie wykonanie echa serca.

Z każdym dniem koszt leczenia Saby rośnie, prosimy o pomoc w ratowaniu jej zdrowia :( Chcemy dać jej szansę na nowe życie u boku człowieka, prawdziwe psie życie na które zasłużyła!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
72 zakończone zbiórki
Wsparło 557 osób
6 187 zł (103,11%)