Zbieramy na izolatki dla foczych maluchów

Zbiórka zakończona

Rozpoczęcie: 28 Grudnia 2022

Zakończenie: 29 Maja 2023

Godzina: 16:43

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
26 Maja 2023, 20:46
56 fok, jeszcze 26 w szpitaliku, brakuje 1000 złotych

Do dziś trafiło do nas w tym sezonie 56 foczych maluchów. 4 kolejne wróciły na wolność, a 26 jest jeszcze w naszym szpitaliku. Obejrzyj film z wypuszczania kolejnej czwórki i pomóż nam uzbierać brakującą kwotę na www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocfokom 

Pokaż wszystkie aktualizacje

04 Maja 2023, 14:06
Już 55 fok w naszym szpitaliku

Już 55 fok trafiło do naszego szpitalika. 55. pacjentem jest Westeros z Westerplatte. Pomóż nam rozbudować foczy szpitalik. Brakuje nam już tak niewiele!

Bardzo dziękujemy za całe Wasze dotychczasowe wsparcie. Dzięki Wam ocalimy setki fok!

28 Kwietnia 2023, 11:03
51 fok w tym sezonie

Do naszego szpitalika trafiło w tym sezonie już 51 maluchów. 51. foką jest Westi z Westerplatte. Pomóżcie nam zebrać całą kwotę na rozbudowę foczego szpitalika na www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocfokom 

21 Kwietnia 2023, 08:06
43. foki w szpitaliku

Już 43 małe foki trafiły do naszego szpitalika. 43. pacjentem jest Poligonek z Ustki. Brakuje nam jeszcze kilkunastu tysięcy złotych do zebrania kwoty niezbędnej do rozbudowy szpitalika. Pomóż na www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocfokom 

11 Kwietnia 2023, 21:48
Już 32 foki w szpitaliku

Stan na dziś - już 32 małe foki w naszym szpitaliku, wśród nich Dynguska z Łeby, o wsparcie naszej zbiórki na www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocfokom

Dobre wieści są takie, że kilka fok się nauczyło samodzielnie pobierać pokarm, wśród nich Lubiatówka, a Klapek i Muszelka miały dzisiaj pierwszy dzień nauki jedzenia ryby

Zdjęcie Joanna Ostrowska

11 Kwietnia 2023, 11:20
26 pacjentów, brakuje jeszcze 28% kwoty

To jest gorący okres w naszym foczym szpitaliku. Dziękujemy tym osobom, które już nas wsparły. Potrzebujemy jeszcze 28% kwoty niezbędnej do budowy dwóch izolatek w ramach rozbudowy ośrodka rehabilitacji fok w Helu. Foczo pozdrawiamy!

Pomóż nam rozbudować foczy szpitalik, który otwieramy każdego roku, aby pomóc foczym maluchom wrócić do zdrowia i samodzielnego życia na wolności. 

Ośrodek Rehabilitacji Fok w Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, w którego utrzymaniu pomaga Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, jest jedynym w Polsce miejscem zajmującym się leczeniem i rehabilitacją dzikich fok. Aktualnie przygotowujemy się do nowego sezonu foczych narodzin. Spodziewamy się dziesiątek małych fok wymagających naszej pomocy. Przed nami prace polegające na postawieniu dwóch dodatkowych izolatek zewnętrznych. To w nich nasi mali pacjenci i pacjentki dochodzą do zdrowia. Niestety rosnące koszty utrzymania wymagają od nas zwrócenia się do Ciebie z prośbą o Twoją pomoc.

Koszt wykonania samej izolatki dla fok rehabilitowanych wynosi 38 007 zł. Dodatkowo musimy doliczyć do tego cenę materiałów i prac związanych z wykonaniem kostki brukowej i podłączeniem wodnego zbiornika izolatki, która wynosi  5 227,5 zł  oraz cenę podestu basenu izolatki i barierek w wysokości 35 670 zł brutto. Łączna kwota, którą musimy zebrać dla małych fok wynosi 78 904,5 zł.

Bez ośrodka w Helu focze szczenięta, które są znajdowane na naszych plażach, po zbyt wczesnej utracie matczynej opieki, nie miałyby szansy przeżyć. Działania ratujące im życie to element czynnej ochrony zagrożonego gatunku foki szarej, którego bałtycka populacja od niedawna się odradza.

Przyjmujemy coraz więcej pacjentów  potrzebujących naszej pomocy, co wymaga rozbudowy foczego szpitalika. Często są to przypadki  wymagające długotrwałej hospitalizacji i odizolowania od pozostałych pacjentów, a w związku z dużą liczbą fok przebywających w szpitalu w jednym czasie jest to utrudnione.

Przekaż darowiznę już teraz.

W 2022 roku trafiło do nas aż 82 foczych pacjentów, co stanowi rekordową liczbę fok przyjętych na rehabilitację w całym okresie istnienia naszego ośrodka. Walczymy o życie każdego zwierzęcia. Chcemy zapewnić naszym pacjentom jak najlepsze warunki, aby jak najszybciej zdrowe i silne mogły wrócić do naturalnego środowiska. Do tego potrzebujemy wsparcia wszystkich, którym los tych zwierząt nie jest obojętny.

Poprzednia rozbudowa foczego szpitalika możliwa była dzięki Waszym wpłatom na rzecz Fundacji Rozwoju UG w serwisie Ratujemyzwierzaki.pl. Nowy, 2023 rok, oznacza kolejne wyzwania i potrzeby, o których wsparcie prosimy już teraz. Wspólnymi siłami możemy pomóc kolejnym pokoleniom fok. Ważna jest każda złotówka!

Foczo dziękujemy!

Wsparło 1 436 osób
78 926 zł (100,02%)